Activision szykuje kolejne remastery na 2021 rok. Nadciągają ogłoszenia

News
1279V
Activision szykuje kolejne remastery na 2021 rok. Nadciągają ogłoszenia
Iza Łęcka | 05.02.2021, 10:36

Activision zdaje sobie sprawę, że posiada w katalogu kilka znanych i cenionych przez graczy IP, więc zamierza sięgnąć po wcześniejszy dorobek. W 2021 roku doczekamy się kolejnych remasterów od amerykańskiego giganta branży.

Na spotkaniu z inwestorami przedstawiciele Activision potwierdzili nie tylko kapitalne wyniki serii Call of Duty czy przedstawili złe wiadomości dla fanów Blizzarda. Wspominając o kolejnych premierach, wydawca dał jasno do zrozumienia, że zamierza ponownie sięgnąć po uznane tytuły, które powrócą w formie odświeżonych przygód.

Dennis Durkin zapowiedział, że Activision pracuje nad kolejnymi remasterami, które zostaną ujawnione w odpowiednim czasie i trafią na rynek w 2021 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że dyrektor finansowy odniósł się do takich tytułów jak Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Crash Team Racing Nitro-Fueled, Spyro Reignited Trilogy oraz Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, w przypadku których nie było mowy o prostych odświeżeniach.

Już w minionych latach pracownicy amerykańskiego przedsiębiorstwa wspominali o „remasterach”, tymczasem na rynku debiutowały pełne odświeżenia gier (remake), więc wydaje się bardzo prawdopodobne, że także najbliższe pozycje okażą się propozycjami, w których nie tylko zostanie podbita rozdzielczość, czy dołożone będą dodatkowe efekty. Obecnie Durkin nie ujawnił, o jakich IP jest konkretnie mowa.

Trzeba jednak przypomnieć, że Vicarious Visions, które odpowiadało za pełne odświeżenie między innymi Tony Hawk's Pro Skater 1+2, zostało oddelegowane do pracy dla Blizzarda. Studio ma pracować nad przywróceniem Diablo 2.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/02/activision-remasters-2021/

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper