Diablo 4 i Overwatch 2 nie zadebiutują w 2021 roku. Blizzard pracuje nad bezpłatnymi grami z serii Warcraft

Gry
2111V
Diablo 4 i Overwatch 2 nie zadebiutują w 2021 roku. Blizzard pracuje nad bezpłatnymi grami z serii Warcraft
Iza Łęcka | 05.02.2021, 07:36

Nie liczcie na szybką premierę Diablo 4 oraz Overwatch 2. Przygody w świecie demonów mogą nie zadebiutować nawet w 2022 roku, choć w niedalekiej przyszłości na rynek prawdopodobnie trafią nowe gry z serii Warcraft.

Od zapowiedzi Diablo 4 oraz Overwatch 2 minęło już sporo czasu, jednak w 2021 roku nie zagramy w choćby jeden z wymienionych tytułów. Na spotkaniu z inwestorami Dennis Durkin potwierdził, że nowe tytuły Blizzarda mają pojawić się na rynku dopiero w 2022 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dyrektor finansowy Activision Blizzard był szczery, podczas rozmowy z inwestorami wspominając, że na początku 2021 roku otrzymamy więcej szczegółów dotyczących Overwatch 2. Durkin nie wspominał w ogóle o Diablo 4, czym zasugerował, że tytuł z demonami potrzebuje więcej czasu.

„Nie mogę się doczekać, aby porozmawiać z wami więcej o Overwatch 2, nie mogę się doczekać, aby pokazać wam więcej z Overwatch 2. Wiemy, że już zbyt długo byliśmy cicho. Nadal mamy drogę do przebycia, chociażby po to, by sprostać oczekiwaniom, ale pracujemy niezwykle ciężko”.

Co więcej, na zbliżającym się BlizzConline możemy usłyszeć o bezpłatnych grach z serii Warcraft. Blizzard ma opracowywać mobilne produkcje, które zwiększą zainteresowanie IP. Informację potwierdził Bobby Kotick:

„ Zamierzamy częściej dostarczać treści premium w naszej marce Warcraft, aby utrzymać i powiększyć społeczność World of Warcraft. Stworzyliśmy wiele mobilnych, free-to-play doświadczeń w Warcrafcie, które są teraz w zaawansowanej fazie rozwoju w oparciu o nasze ukochane IP. Stworzy to możliwości zarówno dla obecnych graczy, jak i nowych fanów, aby doświadczyć uniwersum Warcrafta w zupełnie nowy sposób”.

Nie poznaliśmy dokładniejszych szczegółów, ale możemy podejrzewać, że pierwsze pozycje trafią na rynek już w 2021 roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/multiple-free-to-play-warcraft-mobile-games-are-in-advanced-development/ https://www.videogameschronicle.com/news/blizzard-confirms-overwatch-2-and-diablo-4-wont-launch-until-2022/

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper