Vicarious Visions włączone do Blizzarda. Twórcy Tony Hawk's Pro Skater 1+2 scaleni przez gigantów

News
1071V
Vicarious Visions włączone do Blizzarda. Twórcy Tony Hawk's Pro Skater 1+2 scaleni przez gigantów
Kajetan Węsierski | 23.01.2021, 09:30

Blizzard dokonał bardzo ciekawego ruchu - do zespołów pracujących nad ich nadchodzącymi tytułami włączono utalentowaną ekipę Vicarious Visions, która stworzyła ostatnio dwa genialne remake'i!

Duże ruchy w branży gier wideo to zawsze ogromne wydarzenia. Gdy jedna wielka firma zakupuje, tudzież przejmuje drugą, robi się naprawdę głośno i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - to zwyczajnie niezwykle ekscytujące transakcje. Wystarczy przypomnieć sobie choćby nabycie ZeniMax przez Microsoft za 7,5 miliarda dolarów albo zakup Codemasters przez Electronic Arts za 1,2 miliarda dolarów.

Wczoraj, późnym wieczorem, doszło do niezwykle dużego ruchu w branży gier wideo. Vicarious Visions zostali połączeni z Blizzard Entertainment (firmą będącą własnością Activision). Oznacza to, że twórcy takich projektów, jak Tony Hawk's Pro Skater 1+2 oraz Crash Bandicoot N. Sane Trilogy nie będą już skupiać się na swoich grach, a na pomocy ekipom w Blizzardzie.

Warto przypomnieć, że najgłośniejszymi projektami, nad jakimi obecnie pracują, są oczywiście Overwatch 2 (o którym usłyszymy więcej na nadchodzącym Blizzconie) oraz niezwykle mocno wyczekiwane Diablo 4. Jak możemy wyczytać z różnego rodzaju doniesień - ekipa z Vicarious Visions pracowała nad wspomnianymi tytułami już przez kilka ostatnich miesięcy, więc zdaje się, że przyłączenie było zaledwie kwestią czasu.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-22-vicarious-visions-merged-into-blizzard

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper