Call of Duty „jednym z najbardziej udanych IP w historii”. Activision potwierdza gigantyczne liczby serii

News
1245V
Call of Duty „jednym z najbardziej udanych IP w historii”. Activision potwierdza gigantyczne liczby serii
Iza Łęcka | 05.02.2021, 08:16

Activision potwierdziło wynik wygenerowany przez serię Call of Duty. Strzelanka jest zdecydowanie największym sukcesem przedsiębiorstwa, a zarazem jedną z najbardziej dochodowych gier w branży. W 2021 roku możemy spodziewać się nowej odsłony.

W trakcie spotkania z inwestorami Activision Blizzard przedstawiono znakomite rezultaty, jakich w ostatnim okresie doczekała się seria Call of Duty – przedstawiciele wydawcy podkreślili, że jest to „jedno z najbardziej udanych IP” w historii. Daniel Alegre (prezes i dyrektor operacyjny) był jeszcze bardziej dokładny i potwierdził, że uniwersum Call of Duty wygenerowało już około 27 mld dolarów.

Dodatkowo Bobby Kotick ujawnił, że w samym 2020 roku Call of Duty przyciągnęło ponad 250 mln graczy – jest to znaczący wzrost zainteresowania w porównaniu z 70 mln użytkowników w 2018 roku. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie zadebiutowały między innymi Call of Duty Warzone i Call of Duty Mobile, czyli dwie bezpłatne odsłony marki.

Amerykanie nie mogą jednak narzekać, bowiem gry premium z serii osiągają rekordy – wzrost sprzedaży produkcji o 40% w ujęciu rocznym w 2020 roku pozwala osiągnąć około „dwukrotnie wyższy wynik” względem poprzedniego roku. Activision ujawniło także, że coraz więcej graczy decyduje się na kupowanie tytułów w cyfrowej dystrybucji.

Przedstawiciele korporacji zapowiedzieli, że pod koniec 2021 roku zadebiutuje kolejne Call of Duty. Oficjalnie jednak nie potwierdzono, które studio rozwija grę – według plotek nad pozycją pracuje Sledgehammer Games.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/call-of-duty-has-generated-27-billion-in-lifetime-sales-activision-claims/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper