Iza Łęcka Iza Łęcka 01.02.2021 07:00
Gran Turismo 7
2254V

Gran Turismo 7 będzie bardziej nawiązywać do klasycznych gier z serii. Pozycja zapewni najlepsze doświadczenie

Nadal nie znamy daty premiery Gran Turismo 7, jednak to nie zniechęca Kazunoriego Yamauchi przed przedstawianiem swojej wizji nadciągającej produkcji. Japończyk jest przekonany, że wyścigi zapewnią wyjątkowe doświadczenie, które szczególnie spodoba się fanom klasycznych odsłon IP.

W lipcu 2019 roku Kazunori Yamauchi ujawnił koncepcję jeszcze wtedy nieogłoszonych wyścigów. Zdaniem Japończyka Gran Turismo 7 będzie połączeniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, i zapowiada się, że ojciec serii Sony realizuje wcześniej zapowiedziany pomysł.

W trakcie najnowszego wywiadu dla Octane Japan, Kazunori Yamauchi potwierdził, że produkcja będzie zawierać niektóre elementy znane z sieciowego GT (Mistrzostwa FIA). Jednocześnie Gran Turismo 7 będzie pełną częścią (jak Gran Turismo 1-4) i „zapewni najlepsze, aktualne doświadczenie Gran Turismo”. Najpewniej deweloperzy z Polyphony Digital pokuszą się o zaoferowanie pełnoprawnej odsłony, która otrzyma rozbudowane elementy single-player, choć studio nie zapomina o szczególnie docenianych elementach GT Sport.

Kazunori Yamauchi nie ukrywa, że wyścigi będą korzystać z całego dorobku japońskiej motoryzacji:

„Sam dorastałem jako entuzjasta motoryzacji, otoczony wpływami japońskich producentów samochodów i przekazem mediów motoryzacyjnych. To jest również siłą napędową mojej produkcji. Choć tytuł ten był ogrywany na całym świecie, nigdy nie zapomniałem, że pochodzi z Japonii, a teraz czuję odpowiedzialność i misję dziedziczenia japońskiej kultury motoryzacyjnej”.

Obecnie pozostaje nam czekać tylko na ujawnienie ostatecznej daty debiutu – zgodnie z ostatnimi przeciekami Gran Turismo 7 może przyjechać do graczy w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: https://www.gtplanet.net/gt7-kazunori-octane-japan-20210130/

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment