Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.01.2021 08:30
Returnal nowe informacje
1115V

Returnal z bardzo ciekawym systemem progresji. Twórcy zapowiadają rozbudowane mechaniki projektu na PS5

Twórcy z Housemarque postanowili zdradzić co nieco informacji na temat ich nadchodzącej produkcji, która ma okazać się największym hitem marca tego roku. 

Returnal to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier nadchodzących miesięcy. Głośny projekt od Housemarque, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy w ubiegłym roku, ma zadebiutować już w marcu i przyciągnąć przed konsole wszystkich posiadaczy PlayStation 5. Ostatnie zwiastuny udowadniają bowiem, że możemy dostać iście niesamowite przygodę! 

Dzięki wywiadowi, jakiego udzielił Harry Krueger, reżyser odpowiadający za ów tytuł, mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat rozwoju naszej postaci i ogólnej progresji w samej grze. Dostaniemy możliwość odblokowywania nowych miejsc, broni oraz umiejętności. I choć część elementów będzie oczywiście losowa, największą rolę odegrają tutaj nasze zdolności oraz przystosowanie do rozgrywki:

Będzie można zyskać dostęp do wcześniej niedostępnych obszarów, odkrywać nowe przedmioty i sekrety, a także odkrywać kolejne elementy historii. Ostatecznie jednak największym zasobem, który będzie przenoszony między sesjami, są umiejętności gracza. Opanowanie naszych systemów i technik oraz poznanie sekretów Atropos da przewagę w kolejnych partiach.

Losowy charakter gry oznacza, że niektóre rzeczy będą podyktowane szczęściem, ale zawsze będzie miejsce na ulepszenie i pokonanie wyzwań Returnal tylko dzięki własnym umiejętnościom.

Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę zachęcająco i jestem przekonany, że wiele osób skorzysta z możliwości, które zaoferuje nam nadchodzący projekt. Losowość, którą można pokonać przy pomocy własnych umiejętności jest bardzo kusząca! 

Źródło: https://gamingbolt.com/returnal-developer-talks-about-the-role-of-skill-and-luck-in-progression

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment