Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2021 15:21
Todd Howard - Indiana Jones
824V

Indiana Jones nie wpłynie na Starfield i The Elder Scrolls 6. Todd Howard skupia się na grach RPG

Nie musimy obawiać się o jakość i dostarczenie na rynek Starfield i The Elder Scrolls 6. Bethesda wczoraj potwierdziło przygotowanie nowej gry MachineGames, ale Todd Howard może najwidoczniej jednocześnie pracować nad wieloma tytułami.

MachineGames pracuje nad produkcją w uniwersum Indiana Jonesa, a producentem wykonawczym gier został Todd Howard, który od lat rozwija pozycje z uniwersum Fallouta oraz The Elder Scrolls i aktualnie pracuje nad Starfield i TES 6.

Todd Howard od ponad dekady chciał stworzyć grę o poszukiwaczu skarbów, ale pociąganie jednocześnie za sznurki w kilku projektach nie jest podobno problemem. Pete Hines (wiceprezes marketingu i komunikacji Bethesdy) potwierdził, że Howard nadal skupia się na dostarczeniu na rynek dwóch wielkich tytułów z gatunku RPG:

„Todd jest obecnie producentem wykonawczym w wielu projektach BGS i innych, jak np. serialu Fallout. Jego głównym celem pozostaje reżyserowanie nadchodzących gier Starfield i TES6, na które nie mają wpływu dzisiejsze wiadomości”.

Możemy podejrzewać, że choć Todd Howard będzie nadal w głównej mierze reżyserem wspomnianych RPG-ów, to jednak otrzyma także szansę doglądania i decydowania w sprawie nowej pozycji MachineGames.

Jak wiadomo twórcy ze Szwecji posiadają w swoich szeregach wielu doświadczonych twórców, którzy na pewno mogą w spokoju poprowadzić projekt.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/bethesda-insists-indiana-jones-game-wont-distract-starfield-and-elder-scrolls-6-director/

Tagi: Indiana Jones MachineGames Todd Howard