Iza Łęcka Iza Łęcka 12.01.2021 12:56
GeForce Now i Google Stadia
794V

LG stawia na gaming w chmurze. Telewizory otrzymają wsparcie GeForce Now i Google Stadii

Nowoczesne telewizory LG otrzymają aplikacje umożliwiające granie w chmurze. Gracze potrzebują kontrolera i sprawnego połączenia internetowego, by rozpocząć swoją przygodę z GeForce Now oraz Stadią.

Cloud Gaming cieszy się coraz większą popularnością na świecie, co nie pozostaje niezauważone przez kolejnych gigantów technologii uwzględniających aplikacje w swoich najnowszych propozycjach. W trakcie CES 2021 LG ujawniło zginane OLED-y dla graczy, ale to nie koniec szczególnie istotnych doniesień.

Pod koniec 2021 roku LG będzie pierwszym producentem telewizorów, który zapewni natywną obsługę gier oferowanych przez Stadię. Klienci mieszkający w krajach, gdzie usługa jest dostępna, pobiorą aplikację ze sklepu LG Content Store, dzięki czemu skorzystają z coraz to większego katalogu pozycji dostępnych na platformie Google.

Lee Sang-woo, starszy wiceprezes ds. strategii biznesowej w dziale Home Entertainment firmy LG Electronics, potwierdza wysokie zaangażowanie przedsiębiorstwa w gaming:

„Zapewnienie dostępu do usługi Stadia w telewizorach LG potwierdza nasze dążenie do zaspokajania potrzeb klientów, ponieważ funkcje gamingowe stają się coraz ważniejsze dla użytkowników telewizorów LG. Usługa Stadia zmienia sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do ulubionych gier, natomiast my zapewniając kompatybilność systemu webOS z wyprzedzeniem przygotowujemy się na jej rozwój”.

LG ujawniło również chęć dostarczenia aplikacji dla GeForce Now, więc sympatycy wirtualnej rozgrywki otrzymają coraz większy dostęp do gier w chmurze – wystarczy zadbać o dobre połączenie sieciowe, by móc cieszyć się różnymi tytułami. Przeczytajcie nasze wrażenia dotyczące Google Stadii.

Źródło: https://www.techradar.com/news/lg-oled-tvs-embrace-cloud-gaming-with-google-stadia-and-geforce-now-support
https://lgnews.pl/123027-ces-2021-telewizory-lg-smart-tv-pod-koniec-2021-roku-zapewnia-dostep-do-gier-oferowanych-w-ramach-uslugi-google-stadia

Tagi: cloud gaming geforce now LG stadia