Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2021 15:57
LG OLED Gaming
1072V

LG szykuje „zginane, gamingowe OLED-y”. Sprzęt zostanie zaprezentowany na CES 2021

Na CES 2021 nie zabraknie nowinek technicznych i LG podczas wydarzenia pokaże „zginany” OLED, który może służyć do grania lub oglądania ulubionych programów. Firma stawia na szerokie grono odbiorców i propozycja brzmi interesująco.

LG osiągnęło duży sukces swoim ubiegłorocznym OLED-em i najwidoczniej korporacja nie zamierza zwalniać. Na targach CES 2021 zostanie ujawniony pierwszy na świecie, 48-calowy OLED, który został specjalnie zoptymalizowany pod kątem gier, a jednocześnie może zaciekawić swoją bryłą.

„48-calowy, wyginany wyświetlacz CSO firmy LG Display jest zoptymalizowany pod kątem gier, ponieważ maksymalizuje wykorzystanie zaawansowanej technologii, która zapewnia kolejny poziom wrażeń. Innymi słowy, oferuje on graczom najlepsze środowisko do grania”.

Powyższymi słowami telewizor zapowiedział Dr. Chang-ho Oh (wiceprezes wykonawczy i szef działu TV w LG Display), który potwierdził, że LG wykorzystało najnowocześniejszą technologię, by zapewnić graczom rozgrywkę w 120Hz, ale jednocześnie w tym wypadku zastosowano odpowiednią matrycę, która ma zapewnić oczekiwany czas reakcji.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ 48-calowy OLED będzie zakrzywiony (1000R), co ma pozytywnie wpłynąć na granie, ale bez problemu możemy go przekształcić w płaski ekran, który zapewni odpowiednie wrażenia podczas oglądania filmów lub seriali.

CES 2021 odbędzie się w dniach 11-14 stycznia. Sprawdźcie naszą recenzję OLED LG E9.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77045/lg-teases-48-inch-bendable-oled-gaming-display-at-ces-2021/index.html

Tagi: lg LG Gaming LG OLED oled