Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 19:28
Final Fantasy VII Remake Sephiroth
1396V

Final Fantasy VII Remake to faktycznie początek? Square Enix rejestruje znaki towarowe i publikuje zajawkę?

Square Enix może pracować nad zrealizowaniem wizji i przekształceniem Final Fantasy VII Remake w małe uniwersum. Japończycy zarejestrowali trzy nowe znaki towarowe związane z produkcją, a jednocześnie studio opublikowało tajemniczą zajawkę.

Final Fantasy VII Remake wciąż nie trafił na inne platformy, a Square Enix skupia się na między innymi przygotowaniem Final Fantasy VII Remake 2, ale bardzo możliwe, że Japończycy chcą zrealizować plany dotyczące odświeżenia kolejnych gier związanych z FFVII.

Dziennikarze Gematsu, którzy specjalizują się w japońskim rynku, dotarli do trzech nowych znaków towarowych, które zostały zarejestrowane w grudniu:

  • Ever Crisis – podobna nazwa do Before Crisis: Final Fantasy VII (mobilna gra z 2004 roku) i Crisis Core: Final Fantasy VII (tytuł z PlayStation Portable z 2007 roku)
  • The First Soldier – odwołanie do głównego antagonisty Final Fantasy VII, Sephirotha
  • The Shinra Electric Power Company – organizacja ze świata Final Fantasy VII

Nic jeszcze nie zostało zapowiedziane, ale gdy Gematsu oraz inne strony zaczęły publikować informacje dotyczące znaków towarowych, Square Enix opublikowało tajemniczą zajawkę:

Japończycy rozmyślają (marzą?) o głównym bohaterze Final Fantasy VII? Trudno w zasadzie powiedzieć, ale trzeba pamiętać, że deweloperzy ze Square Enix jeszcze przed premierą odświeżonego FFVII wspominali o chęci odnowienia Final Fantasy VII: Crisis Core, a w zeszłym roku odnowiono nawet znak towarowy Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII.

W 2018 roku Tetsuya Nomura powiedział, że Japończycy odbyli rozmowę dotyczącą „pomysłów, które mają towarzyszyć premierze” Final Fantasy VII Remake. Wśród propozycji pojawiło się odświeżenie tytułów powiązanych z FFVII.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/01/square-enix-trademarks-ever-crisis-the-first-soldier-and-shinra-logo-in-japan

Tagi: Final Fantasy VII Final Fantasy VII Remake Square Enix