Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 11:56
Final Fantasy VII Dirge of Cerberus
755V

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII także powróci? Square Enix przypomina o tytule z PS2

Square Enix jeszcze przed pełną prezentacją Final Fantasy VII Remake zapowiadało, że zamierza znacząco rozbudować całą serię poprzez kolejne przypomnienia historii z uniwersum Final Fantasy. Tymczasem odnowiono znak towarowy Dirge of Cerberus.

Final Fantasy VII Remake trafi na rynek w kwietniu, już trwają prace nad drugą częścią odświeżonej klasyki, chociaż jeszcze nie potwierdzono ilu dokładnie odcinków powinniśmy się spodziewać. Mimo to Square Enix może pracować nad odświeżeniem Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII, by jeszcze bardziej rozbudować IP i zapewnić graczom dodatkową historię.

Japończycy przypomnieli światu o grze z 2006 roku rejestrując nowy znak towary „Dirge of Cerberus”, który odwołuje się do produkcji z PlayStation 2. Wydaje się bardzo możliwe, że Square Enix zdecyduje się także na odświeżenie tej historii, by zapewnić graczom ciągłość wydarzeń.

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII zostało umiejscowione trzy lata po wydarzeniach z Final Fantasy VII, jeśli więc plany twórców na rozwój całego FFVII będą kontynuowane, to naturalną konsekwencją wydaje się zadbanie również o tę przygodę.

Square Enix może w kolejnych latach skupiać się głównie na Final Fantasy VII – za niedługo zadebiutuje bowiem pierwsza część na PS4, później na pewno tytuł zostanie przeniesiony na kolejne platformy, a zarazem trwają prace nad kontynuacją (lub kontynuacjami) oraz dodatkowymi projektami.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.psu.com/news/new-final-fantasy-7-dirge-of-cerberus-trademark-filed/

Tagi: Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII Final Fantasy VII Remake Square Enix