Łukasz Mielczarek Łukasz Mielczarek 10.09.2017 14:11
Final Fantasy VII: Crisis Core. Hajime Tabata rozważa powstanie remake'u przygód Zacka
1066V

Final Fantasy VII: Crisis Core. Hajime Tabata rozważa powstanie remake'u przygód Zacka

Chcielibyście zagrać w remake Crisis Core: Final Fantasy VII? To musicie poczekać, bo Hajime Tabata stwierdził, że to jeszcze nie ten czas. 

Crisis Core: Final Fantasy VII jest prequelem Final Fantasy VII, a fabuła skupia się na historii Zacka Faira, który odegrał kluczową rolę w życiu Clouda Strife'a przed wydarzeniami z „siódemki”. Natomiast sama gra jest jednym z najlepszych ekskluzywnych tytułów na PlayStation Portable, który został wydany w 2008 roku. 

Final Fantasy VII Remake w Encyklopedii PPE.pl

Dlatego wielu fanów serii liczy po cichu, że razem z remake'iem Final Fantasy VII, Square Enix dostarczy też odświeżoną wersję Crisis Core. Jednak głównodowodzący serią, Hajime Tabata, zdradził w rozmowie z PCGamer, że na chwilę obecna „kwadratowi” rozważają taki remake, ale oficjalnie nie mają go w planach. 

Fragment rozmowy: 

PC Gamer: Jedną z moich ulubionych części Final Fantasy jest Crisis Core z PSP. Jeśli zrobicie jej remake, trafiłby na PC?

Tabata: [Śmiech] Jeśli bym zrobił remake? Nie ma planów, aby to zrobić.

PC Gamer: A myślę, że powinniście.

Tabata: Myślę, że powinien pojawić się po remake'u "siódemki". Myślę, że jeśli remake "siódemki" wyjdzie, będzie okazja ku temu, aby odnowić Crisis Core, lecz na ten moment, nie jest to prawdopodobne. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę usłyszeć takie sugestie.

Biorąc pod uwagę to, że już od dawna nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji o Final Fantasy 7 Remake, to temat Crisis Core: Final Fantasy VII Remake jest w dużej mierze odległym planem Square Enixa. Tym bardziej, że zespół odpowiedzialny za Final Fantasy XV sprawdza możliwości dev-kita PlayStation 5, na którym ten tytuł mógłby się ukazać na start nowej konsoli.

Myślicie, że remake FF7 i Crisis Core (np: w formie DLC) ukaże się jeszcze na PlayStation 4, czy jednak już na PlayStation 5?

Źródło: https://www.psu.com/news/34092/final-fantasy-crisis-core-remake-not-happening-according-to-square-enix

Tagi: