Gry Star Wars pod banderą Lucasfilm Games. Zwiastun potwierdza ciekawą zmianę

Gry
1409V
Gry Star Wars pod banderą Lucasfilm Games. Zwiastun potwierdza ciekawą zmianę
Wojciech Gruszczyk | 11.01.2021, 18:04

W ostatnich latach Electronic Arts zajmowało się tworzeniem produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen, ale Disney najwidoczniej chce mieć pewność, że gracze będą wiedzieć, kto tak naprawdę jest właścicielem IP. Teraz tytuły będą prezentowane pod marką Lucasfilm Games.

Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się wiadomość dotycząca gier. Niezależnie od tego, kto tak naprawdę będzie zajmował się tworzeniem kolejnych przygód z uniwersum Gwiezdnych wojen, to wszystkie pozycje będą prezentowane jako „Lucasfilm Games”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest to ciekawy ruch, który możemy porównać do sytuacji z PlayStation Studios oraz Xbox Game Studios – Sony oraz Microsoft posiadają różnych deweloperów, ale pozycje są wydawane pod wspólnymi markami.

Disney i Lucasfilm przynajmniej aktualnie nie wspominają o założeniu nowych zespołów, które zajmą się tworzeniem pozycji, ale koncepcja ma „wspólnie łączyć galaktyki”:

„Lucasfilm Games jest teraz oficjalną marką dla wszystkich tytułów Lucasfilm, nazwa, która obejmuje bogaty katalog gier wideo firmy i jej wizja na przyszłość”

Korporacja opublikowała nowy zwiastun, który zawiera pozycje między innymi od Electronic Arts – znajdziecie tutaj dodatek do The Sims 4 czy też Star Wars Jedi: Upadły zakon. Jak wiadomo Electronic Arts pracuje już nad kolejnymi pozycjami, które rozszerzą katalog Lucasfilm Games.

Źródło: https://www.starwars.com/news/lucasfilm-games

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper