Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2020 15:19
Vader Star Wars EA
1436V

EA ma duże plany na Gwiezdne wojny. Korporacja szykuje kolejne produkcje po ostatnim sukcesie

EA nie zamierza zrezygnować z rozwoju gier z uniwersum Gwiezdnych wojen. Wydawca i producent jest przekonany, że bez najmniejszego problemu otrzyma szansę na opracowanie kolejnych tytułów.

Gracze różnie oceniają prace Electronic Arts nad grami z uniwersum Star Wars, ale korporacja może jeszcze w spokoju opracowywać gry do 2023 roku. Następnie firma ponownie zasiądzie do rozmów z włodarzami Disneya, ale najwidoczniej EA nie obawia się negocjacji.

Andrew Wilson, dyrektor generalny EA, jest przekonany, że relacja na linii Electronic Arts-Disney będzie trwać, ponieważ ostatnie gry osiągnęły wielki sukces. Star Wars Jedi: Upadły zakon osiągnął ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy (czym znacząco przekroczył oczekiwania), a dwie części Star Wars: Battlefront łącznie osiągnęły wynik na poziomie ponad 35 mln. To między innymi te informacje mają sprawić, że Disney chętnie będzie dalej współpracować z EA.

„Odnosiliśmy sukcesy w pierwszoosobowych strzelankach, w RPG-ach, grach przygodowych, w MMORPG-ach, w tytułach na smartfony i wierzę, że odniesiemy sukces również w Squadrons.”

CEO Electronic Arts podkreślił bardzo dobre relacje z Disneyem oraz Lucasarts. Jego zdaniem bez najmniejszego problemu EA zagwarantuje sobie kontynuowanie partnerstwa, które ma teraz nawet wchodzić na zupełnie nowy poziom.

Star Wars Jedi: Upadły zakon jest pierwszym tytułem pokazującym nową relację pomiędzy EA i Disneyem, ponieważ Respawn mogło aktywnie rozwijać IP i nawet proponować swoje postacie. Wcześniej deweloperzy musieli korzystać z elementów zaoferowanych przez przedstawicieli korporacji.

Już wcześniej EA potwierdziło, że Star Wars Jedi: Upadły zakon to zupełnie "nowa seria" i najwidoczniej możemy szykować się na zapowiedzi kolejnych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, za które będą odpowiadać studia Electronic Arts.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ea-says-it-will-double-down-on-star-wars-following-recent-success/

Tagi: disney Electronic Arts gwiezdne wojny LucasArts Respawn Entertainment Star Wars