Problemy Cyberpunka 2077 kosztowały założycieli CD Projektu 1 mld dolarów

News
4680V
Problemy Cyberpunka 2077 kosztowały założycieli CD Projektu 1 mld dolarów
Iza Łęcka | 16.12.2020, 09:22

Zamiast wielkiego sukcesu, są jeszcze większe problemy. Cyberpunk 2077 nie jest najlepszą produkcją 2020 roku, która zwiastuje erę nowej generacji, a zgodnie z analizami redakcji Bloomberga, nieudany start bardzo mocno nadszarpnął majątkami założycieli CD Projektu.

Szefowie CD Projektu przeprosili za błędy w Cyberpunku 2077, których zestawienia nieustannie zalewają Sieć. Negatywne opinie odciskają piętno na budowanym latami wizerunku i wynikach całej firmy. Redakcja Bloomberga wyliczyła, że majątek założycieli korporacji pomniejszył się już o ponad 1 mld dolarów w sześć dni wartość akcji CD Projektu spadły o jedną trzecią.

To jednak nie koniec bolączek, ponieważ znacznie poważniejszą niedogodnością dla zespołu są straty wizerunkowe i utrata zaufania klientów, których tak szybko nie można odzyskać. Sytuację skomentował Tomasz Rodak, analityk Banku Ochrony Środowiska:

„Na reputacji studia i jego zarządu ciąży teraz ogromne piętno. W ciągu zaledwie kilku dni, CD Projekt zmienił się z najbardziej uwielbianego studia w najbardziej znienawidzonego. Przywrócenie zaufania jest możliwe, ale wymaga wiele czasu i wysiłku”.

Obserwatorzy rynku niejednoznacznie podchodzą do problemów Cyberpunk 2077 i CD Projektu, ale niemal wszyscy są zgodni, że kluczowe jest teraz szybkie wprowadzanie poprawek – czas oczekiwania na łatki będzie najważniejszy. Co więcej, trzeba podkreślić, że prognozy sprzedaży produkcji znacząco spadły: z blisko 30 mln do 25,6 mln w pierwszych 12 miesiącach od debiutu.

Pojawiają się również opinie, że naprawa Cyberpunka 2077 opóźni premierę sieciowej pozycji osadzonej w futurystycznym uniwersum, co również przełoży się na dłuższe oczekiwanie na kolejne tytuły studia. Na początku 2021 roku poznamy szczegółowe plany CD Projektu.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-15/cd-projekt-founders-lose-1-billion-as-game-bugs-hurt-reputation

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych