Microsoft wielokrotnie próbował przejąć Bungie i Destiny. Teraz jednak cena jest zbyt wysoka

Gry
2080V
Microsoft wielokrotnie próbował przejąć Bungie i Destiny. Teraz jednak cena jest zbyt wysoka
Wojciech Gruszczyk | 14.09.2020, 14:47

Bungie odłączyło się od Activision i mogło wrócić pod opiekę Microsoftu. Korporacja z Redmond próbowała przejąć twórców Destiny, ale zespół nie dogadał się z amerykańską korporacją. Informację potwierdził Jeff Grubb.

Bungie zostało założone w 1991 roku, ale od 2000 roku deweloperzy pracowali wyłącznie dla Microsoftu. To właśnie to studio odpowiada za rozwój marki Halo, jednak po siedmiu latach pracy, deweloperzy odłączyli się od korporacji z Redmond i rozpoczęli rozwijanie nowego IP. Następnie zespół pracował dla Activision, ale Marty O’Donnell potwierdził, że studio „nigdy nie powinno było współpracować z Activision”.

Teraz Bungie jest niezależnym zespołem, ale Microsoft „wielokrotnie” próbował przejąć deweloperów oraz markę Destiny. Sytuację przybliżył Jeff Grubb, który potwierdził, że rozmowy utknęły w martwym punkcie, ponieważ teraz Bungie jest zbyt drogie.

W ostatnich miesiącach Bungie podjęło kilka bardzo mądrych decyzji (między innymi rozwój Destiny 2!), więc cena studia poszybowała w górę i Microsoft nie zdecydował się na podbicie stawki.

Będąc zupełnie szczerym – właśnie takiego studia brakuje Microsoftowi. Bungie ma teraz wielu oddanych fanów, którzy na pewno nie odwróciliby się od deweloperów, gdyby twórcy postanowili współpracować z nowym-starym partnerem. Xbox Game Studios potrzebuje także doświadczonych autorów, którzy mogą wrzucać do Xbox Game Pas angażujące i mocne gry.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2020/09/rumour_xbox_talks_to_acquire_bungie_have_fallen_through_repeatedly

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper