Nintendo Switch ze świetną sprzedażą w Chinach. Tylko w tym roku rozeszło się ponad 1.3 miliona egzemplarzy

Gry
838V
Nintendo Switch ze świetną sprzedażą w Chinach. Tylko w tym roku rozeszło się ponad 1.3 miliona egzemplarzy
Kajetan Węsierski | 13.12.2020, 14:30

Konieczność przesiadywania w domach, z którą mierzy się w bieżącym roku większość ludzi na świecie, przełożyła się na sprzedaż w branży gier wideo. Szczególnie widać to po stale rosnącym zainteresowaniu konsolą Nintendo Switch.

Nintendo może czuć się jak jeden z większych wygranych całego okresu pandemii. Ich najnowsza konsola rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, a przecież przez kilka miesięcy były ogromne problemy z dostępnością niektórych głośnych gier - jak choćby Ring Fit Adventure. Firma zdaje się wykonywać niezwykle przemyślane ruchy, co owocuje genialnymi wynikami sprzedaży. 

Takie można było zaobserwować choćby w Chinach. Przez cały okres, od debiutu konsoli, sprzedało się około 4 milionów sztuk. W samym 2020 roku było to ponad 1.3 miliona! Pokazuje to siłę tego roku, a także to, jak bardzo urosło zapotrzebowanie na tego typu konsole w dobie pandemii. Trzeba przyznać, że to genialny wynik - zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że sprzęt debiutował oficjalnie dopiero w ubiegłym roku

Dzięki wynikowi z ostatnich miesięcy udało się przebić liczbę sprzedanych urządzeń Sony (3.5 miliona egzemplarzy) oraz Xboksa One (1.2 miliona). Nintendo może świętować i bez wątpienia ogromna w tym zasługa ruchu, który doprowadził do współpracy z gigantycznym Tencentem. To może robić wrażenie i bez wątpienia szykują się kolejne gorące miesiące dla Nintendo Switcha w Chinach.

Źródło: https://twitter.com/GIBiz/

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper