Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure

8,9
27 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Sportowa,   Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
18.10.2019
Europa:
18.10.2019
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Sportowa,   Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
18.10.2019
Europa:
18.10.2019

Ring Fit Adventure - opis gry

Ring Fit Adventure to gra przygodowa z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on sprzedawany wraz ze specjalnymi akcesoriami. 

Ring Fit Adventure to rozwinięcie pomysłu z Wii Fit. Mamy tu do czynienia z grą przygodową, w której z wyzwaniami przygotowanymi przez twórców radzimy sobie wykonując ćwiczenia fizyczne (tych jest ponad czterdzieści). Jest ona sprzedawana wraz z dwoma specjalnymi akcesoriami: Ring-Con i Leg Strap. W odróżnieniu od pierwowzoru, który był zwykłym programem do ćwiczeń, tutaj mamy też do czynienia z pewną otoczką narracyjną. Naszym zadaniem jest mianowicie uporanie się ze smokiem Dragaux oraz z jego licznymi pomagierami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główną atrakcją Ring Fit Adventure jest tutaj Adventure, w którym na przejście czeka ponad 100 poziomów. Jak wspomniano wyżej, rozgrywka sprowadza się do wykonywania ćwiczeń fizycznych, do czego potrzebujemy dwóch wspomnianych akcesoriów. I tak żeby np. się poruszać musimy symulować bieg/jogging (nasza postać porusza się po wyznaczonej przez twórców ścieżce, nie ma tu swobody eksplorowania świata), wykonanie jakiejś pozy może zregenerować zdrowie, a ściśnięcie ring-cona pozwala zaatakować przeciwnika bądź zniszczyć obiekt stojący nam na drodze. Oczywiście wraz z postępami wyzwania robią się coraz trudniejsze i bardziej wymagające. Wszystkich ćwiczeń/czynności jest łącznie ponad czterdzieści.

Od czasu do czasu bierzemy także udział w walkach. Przywodzą one trochę na myśl starcia z klasycznych, turowych japońskich RPG-ów. W ich trakcie wybieramy, jakie ćwiczenie wykonać, czym zadajemy obrażenia nieprzyjaciołom. Ćwiczenia te bazują też na określonych żywiołach (kolorach), a ich właściwy wybór pozwala nam skuteczniej radzić sobie z przeciwnościami. Za zwycięstwo otrzymujemy natomiast punkty doświadczenia.

Oprócz Adventure twórcy przygotowali też tryb Quick Play, który oferuje różne minigry pozwalające dbać o formę, a także Simple (pojedyncze ćwiczenia) i Sets (serie ćwiczeń).

Wideo - Ring Fit Adventure

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper