PS5 i XSX nie miały szans. Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą listopada w USA

News
1147V
PS5 i XSX nie miały szans. Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą listopada w USA
Wojciech Gruszczyk | 11.12.2020, 14:23

Sony oraz Microsoft musiały uznać wyższość ostatniej konsoli Nintendo. W miesiącu premiery PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, na amerykańskim rynku najpopularniejszym sprzętem był Nintendo Switch. Problemem jest oczywiście dostępność nowych urządzeń.

W listopadzie zadebiutowały trzy konsole nowej generacji, ale to sprzęt z 2017 roku okazała się najchętniej kupowanym urządzeniem w Stanach Zjednoczonych. Nie znamy jeszcze ostatecznych wyników PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, ale gracze z USA kupili 1,35 mln egzemplarzy Nintendo Switchów. Sprzęt japońskiego giganta króluje na tym rynku od 24 miesięcy.

Jeszcze dzisiaj powinniśmy poznać wyniki PS5 i XSX|S, ale możemy mieć pewność, że to Nintendo w zeszłym miesiącu osiągnęło najlepszy wynik. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że problemem dla Sony oraz Microsoftu są możliwości wyprodukowania odpowiedniej liczby egzemplarzy, ale jak widać sytuację wykorzystuje Nintendo.

Japoński producent w zeszłym miesiącu przygotował na amerykańskim rynku kilka promocji, by zainteresowanie konsolą prezentowało odpowiedni poziom i jak widać – korporacja nie może narzekać.

Możemy podejrzewać, że podobnie sytuacja wyglądała na innych rynkach, ponieważ część graczy z powodu problemów z dostępnością PlayStation 5 lub Xboksa Series X|S, decydowało się na kupienie Nintendo Switcha.

Na The Game Awards potwierdzono między innymi datę premiery oraz bety Monster Hunter Rise, zapowiedziano Sea of Solitude oraz Ghosts 'n Goblins Resurrection.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/switch-outperforms-ps5-and-xbox-series-x-to-top-us-console-sales-for-24th-consecutive-month/

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper