Switch w Chinach oficjalnie. Szansa na ogromny wzrost sprzedaży konsol Nintendo

Gry
1760V
Switch w Chinach oficjalnie. Szansa na ogromny wzrost sprzedaży konsol Nintendo
Bartosz Dawidowski | 25.07.2019, 09:26

Pogłoski o tym, że Switch trafi do oficjalnej sprzedaży w Chinach pojawiały się już na początku bieżącego roku. Pora wreszcie na konkrety.

O tym, że Switch będzie sprzedawany w Państwie Środka pisaliśmy już w pierwszych miesiącach 2019 r. Okazuje się, że nie były to wieści wyssane z palca.

Nintendo faktycznie nawiązało ścisłą współpracę z chińską korporacją Tencent w celu wprowadzenia Switch do Chin. Premiera konsoli ma się odbyć w Państwie Środka jeszcze w tym roku.

Nintendo rozesłało już zaproszenia do wielu redakcji i magazynów na konferencję prasową, którą odbędzie się 2 sierpnia 2019 r. (w tym samym dniu, w którym rozpoczynają się wielkie targi ChinaJoy 2019). Na wydarzeniu w Szanghaju głównym tematem będą szczegóły premiery Switch w Chinach i line-up startowy gier. Na konferencji prasowej ma się pojawić wiceprezes Tencent oraz Satoru Shibata z Nintendo.

Tencent już uruchomił oficjalne, chińskie konta społecznościowe, poświęcone Switch.

Oficjalna sprzedaż Switch w Chinach to ogromna szansa na rozwój Nintendo i sprzedaż kolejnych milionów konsol. W Chinach granie przeżywa obecnie prawdziwy renesans a rynek jest niezwykle chłonny - wystarczy wspomnieć, że Państwo Środka zamieszkiwane jest przez prawie 1,4 mld ludzi.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/07/nintendo-tencent-to-hold-joint-press-conference-to-launch-switch-in-china/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper