Iza Łęcka Iza Łęcka 10.12.2020 08:18
Liczne sztuki PlayStation 5
3727V

PS5 cieszy się wielką popularnością nawet na StockX. Konsola Sony osiąga znacznie lepsze wyniki od XSX

Skromna dostępność PS5 pobudza graczy do sprzedawania urządzenia na najróżniejszych aukcjach,  niejednokrotnie ze sporym zyskiem. Przedstawiciele StockX podzielili się statystykami, zgodnie z którymi next-gen Sony cieszy się na serwisie ogromnym zainteresowaniem.

Już dzisiaj sympatycy konsolowej rozgrywki z Polski będą mieć kolejną szansę, by dokonać zakupu PlayStation 5. Sony nie potwierdziło, kiedy w sklepach znajdzie się druga transza sprzętów, co mogłoby rozwiązać problem z ich dostępnością. Obecnie liczba konsoli jest tak skromna, że nie pokrywa całkowitego zainteresowania.

Część graczy jest skłonna wystawiać własne oferty na next-gena Sony, gdyż na takiej transakcji można sporo zarobić. Jesse Einhorn, starszy ekonomista firmy StockX, podczas rozmowy z Business Insider potwierdził, że już teraz odsprzedano ponad 60 tysięcy PS5:

„We wszystkich krajowych i międzynarodowych wersjach StockX (w USA, Wielkiej Brytanii i UE) dwie konsole PlayStation (posiadająca napęd Blu-Ray oraz wersja Digital) cieszą się większą popularnością , stanowiąc 62% dotychczasowej sprzedaży konsol, w porównaniu z 38% w przypadku Xboksów (Series X/S)”.

Chętnych nie brakuje, więc ceny szybują w górę - jak wskazuje Einhorn urządzenia nowej generacji były w środę sprzedawane na StockX nawet za 900 dolarów, co stanowi spore przebiciem w porównaniu z ofertą Sony. W tym czasie kwoty za Xboksa Series X wynosiły około 730 dolarów.

Popularność PS5 jest tak duża, że nie brakuje firm, które zajmują się wykupowaniem kolejnych egzemplarzy, a także docierają do nas sygnały o kradzieży konsol z transportu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-is-outselling-xbox-series-x-s-consoles-2-to-1-on-a-popular-reseller-site/

Tagi: playstation playstation 5 ps5 Sony