Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2020 14:00
PS5 PlayStation 5 Sony
3207V

PS5 wykradane przez gangi. Konsola Sony wśród luksusowych i bardzo cennych towarów

Ograniczona dostępność PS5 skłania gangi do wykradania sprzętu nawet podczas transportu. Złodzieje korzystają z popularnego „najazdu”, by wydobyć między innymi PlayStation 5 z jeszcze jadącej ciężarówki. Sytuację przedstawiła redakcja The Times.

Gigantyczne zainteresowanie PS5 skłania resellerów do wykupowania konsol, niektórzy śmieją się z sytuacji, ale okazuje się, że nawet gangsterzy interesują się urządzeniem japońskiej korporacji. Redakcja The Times potwierdziła, że najnowsza konsola PlayStation znajduje się wśród towarów wykradanych za pomocą „najazdów”.

Działanie „rollovera” przypomina najlepsze filmy akcji, jednak właśnie w taki sposób złodzieje kradną sprzęt, telewizory, kosmetyki, smartfony oraz papierosy – w tym wypadku samochód podjeżdża do pędzącej ciężarówki, jeden ze złodziei wskakuje na transport, wycina dziurę, dzięki której dostaje się do środka i następnie otwiera drzwi, by przekazać osobom w samochodzie zdobyte towary.

Zdaniem dziennikarzy do września „rollover” został wykorzystany przynajmniej 27 razy, ale w ostatnim czasie przestępcy coraz częściej korzystają z takiej próby zrabowania różnych przedmiotów. Sytuacja stała się tak dużym problemem, że policja miała nawet poinformować dostawców o możliwych niedogodnościach.

The Times cytuje nawet byłego menadżera do spraw bezpieczeństwa w Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych, który uważa, że gangi dostają dokładne informacje, co znajduje się w danych transportach, by móc zdobywać oczekiwane towary – jak możemy się domyślać, jest to aktualnie właśnie PS5.

Tak wygląda rollover:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-12-07-gangs-are-hitting-lorries-on-the-run-to-steal-ps5s

Tagi: playstation playstation 5 ps5 Sony