Iza Łęcka Iza Łęcka 10.12.2020 07:36
V z Cyberpunka 2077 na żółtym tle
6521V

Cyberpunk 2077 podbił Steam. Gigantyczne zainteresowanie polską grą zawiesiło platformę Valve

Po latach wyczekiwania Cyberpunk 2077 jest już dostępny na całym świecie. CD Projekt RED może świętować wielki sukces, ponieważ produkcja notuje bardzo dobre wyniki, a przede wszystkim cieszy się rekordowym zainteresowaniem.

W nocy odbyła się premiera Cyberpunk 2077, który od chwili debiutu cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. Tylko na Steam tytuł Polaków w najlepszym momencie ogrywało ponad 1 mln graczy jednocześnie, a tłum pragnący sprawdzić efekty prac rodzimego studia doprowadził do kilkukrotnego zawieszenia serwerów Valve.

Gigantyczna platforma odmówiła posłuszeństwa tuż po debiucie niezwykle wyczekiwanej pozycji: napływ sympatyków gier był tak duży, że w nocy Steam był kilkukrotnie niedostępny – trzeba przyznać, że do wspomnianej sytuacji nie dochodzi zbyt często.

Na samej platformie Gabe'a Newella, Cyberpunk 2077 osiągnął okrągłą liczbę graczy, a musimy pamiętać, że RPG jest również dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xbox Series X|S, Stadii oraz w innych cyfrowych sklepach oferujących tytuły PC – GOG-u czy też Epic Games Store.

Nie znamy jeszcze wyników sprzedaży (choć wcześniejsze prognozy były obiecujące), ale nie ulega wątpliwości, że przygoda w Night City może poszczycić się niesamowitym startem. Rezultat z samego Steam robi wrażenie, a musimy pamiętać, że mamy do czynienia z nocną premierą produkcji single-player. Sprawdźcie gameplay z historii V. na słabszych konsolach, a także materiały z XSX, PS5 czy PC.

Cyberpunk 2077 podbił Steam

Źródło: https://steamdb.info/graph/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077