Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2020 17:04
FUT
2260V

FIFA 21 Ultimate Team może zostać wkrótce zablokowany w niektórych krajach. EA Sports reaguje na problemy

EA Sports szykuje się do ważnego ruchu w FIFA 21 i FIFA Ultimate Team. Twórcy zablokują tryb w krajach, gdzie pojawią się restrykcje dotyczące mikrotransakcji. Wiele na to wskazuje,że gracze nie będą mogli w żaden sposób uczestniczyć w FUT.

FIFA 21 cieszy się wielkim zainteresowaniem i choć produkcja doczekała się licznych problemów (z graczami lub profesjonalnymi piłkarzami), to jednak nie możemy zapomnieć, że tytuł wciąż generuje gigantyczne wpływy dzięki FIFA Ultimate Team.

Rządzący kolejnych krajów chcą wymusić na EA Sports i Electronic Arts zmiany dotyczące dystrybucji paczek, ale najwidoczniej deweloperzy oraz wydawca mają inny plan – po prostu zablokują FUT-a w wybranych krajach.

Gracze z FUT Watch, którzy zajmują się wyszukiwaniem informacji o serii FIFA, dotarli do szczegółów w kodzie gry – tam znajduje się już nowy komunikat, który wyświetli się graczom w krajach, gdzie FUT zostanie zablokowany.

„FIFA ULTIMATE TEAM jest obecnie niedostępny z powodu roszczeń władz z Twojego regionu”

Sytuacja jest interesująca, ponieważ dotychczas EA Sports blokowało dostęp po prostu do mikrotransakcji – gracze mogli cieszyć się trybem, ale musieli zdobywać paczki za rozgrywkę. Teraz jednak FUT zostanie całkowicie zablokowany.

Źródło: https://www.dexerto.com/fifa/fifa-21-ultimate-team-is-about-to-be-blocked-in-some-countries-1476310/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21