FIFA 21 mierzy się z bombardowaniem recenzji. Gracze krytykują EA i zarzucają skopiowanie gry z ubiegłych lat

Gry
28337V
FIFA 21 mierzy się z bombardowaniem recenzji. Gracze krytykują EA i zarzucają skopiowanie gry z ubiegłych lat
Iza Łęcka | 13.10.2020, 07:36

Na wszystkich czterech platformach FIFA 21 jest krytykowana za zbyt drobne zmiany dokonane przez deweloperów z EA Sports. Gracze nie szczędzą gorzkich słów pod adresem twórców, twierdząc, że skopiowali pracę z poprzednich lat i nie oferują żadnych oczekiwanych oraz potrzebnych zmian.

W zeszłym tygodniu redakcja IGN opublikowała swoją recenzję produkcji EA Sports podkreślając brak jakichkolwiek zmian w edycji na Nintendo Switcha. Deweloperzy w zasadzie przekopiowali grę z poprzednich lat i nie zaproponowali jakichkolwiek nowości.

Nieco inaczej prezentują się edycje na inne sprzęty, o czym wspominał w swojej recenzji Kajetan, jednak to nie broni Fify 21 przed krytyką ze strony graczy za brak oczekiwanych zmian. Część sympatyków wirtualnej piłki nożnej zarzuca EA skopiowanie niemal całej gry, co nie jest prawdą w przypadku dużych odsłon, jednak nie ulega wątpliwości, że gracze liczyli okazalsze zmiany, wprowadzenie kilku ulepszeń rozgrywki i bardziej zdecydowane decyzje ze strony Elektroników.

Z oceną na poziomie „0.1”, wersja na Nintendo Switcha będzie najgorszą produkcją w historii ocenioną przez użytkowników portalu Metacritic – obecnie najniższymi notami może pochwalić się Madden NFL 21, który również zmierzył się z ogromną krytyką (0.2 na PS4, 0.4 na XOne).

Tak prezentują się opinie dla wersji na PlayStation 4:

"FIFA 16 ale za 60 dolarów........."

"Ta sama gra co Fifa 20 z małymi zmianami. Naprawiają jeden problem i tworzą dwa nowe, deweloperzy znajdują łatwy sposób na wydanie gry, zmieniając kilka atrybutów i wprowadzając kosmetyczne zmiany. EA, przestań nas doić i spróbuj skupić się na tym, co mówi społeczność. Potrzebujemy gry, w której napastnicy biegają, bramkarze mogą bronić, a obrońcy powstrzymać atak. Jest taka gra, która nazywa się piłka nożna, powinniście ją sprawdzić."

"Wszystko, co kiedykolwiek nienawidziłeś w Fifie, wróciło i jest tego jeszcze więcej... Skrypty, straszna obrona, okropne podania, koszmarne serwery, mechanizmy gry są tak samo powszechne jak zawsze, ale dodano nowy kąt widzenia kamery..."

"Ta sama gra co fifa 20 i fifa 19,18,17. Ea sport nie dba o swoich fanów"

"Jeszcze jedna śmieciowa gra. Dobra robota EA...dobra robota. Za każdym razem, gdy myślę - "Nie może być gorzej", to za każdym razem jest."

"Kopiuj i wklej, cena 60$. Wstydźcie się! To jest nie do przyjęcia. Kto kupuje tę grę?"

Natomiast takie opinie wyrażają gracze o edycji na Nintendo Switcha:

"Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V Ctrl C + Ctrl V"

"Nic nowego. Stara gra. Kupujesz tę samą grę, co w zeszłym roku. Jest mi bardzo przykro."

"Fifa 21 Legacy Edition to graniczna zniewaga dla gier jako całości i zasługuje na wycofanie ze sklepów."

"Okropne, teraz mamy dokładnie 4 takie same gry z serii FIFA na Switchu. Wtf, EA to jest tak odrażające."

"To jak ponowne płacenie za FIFA 18. Electronic Arts nie troszczy się zbytnio o swoich graczy, tym bardziej o tych z Nintendo Switcha."

"Bezwstydny reskin z FIFA 20, która jest już bezwstydnym reskinem z FIFA 19. Zmieńcie to."

Należy dodać, że FIFA 21 cieszyła się rekordowym zainteresowaniem już przed premierą i jest największym debiutem w 2020 roku na brytyjskim rynku.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 21.

Źródło: https://www.metacritic.com/game/switch/fifa-21-legacy-edition/ https://www.metacritic.com/game/xbox-one/fifa-21 https://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-21 https://www.metacritic.com/game/pc/fifa-21

Komentarze (130)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper