Iza Łęcka Iza Łęcka 27.11.2020 08:09
Thor z Marvel's Avengers
1940V

Marvel’s Avengers powróci do życia dzięki DLC. Square Enix ma prosty plan na odratowanie gry

Square Enix wciąż nie może mówić o sukcesie Marvel’s Avengers. Tytuł nie sprostał wysokim oczekiwaniom i zaliczył spore straty, a wydawcy nie zarabiają na wysokobudżetowej produkcji. Japończycy mają jednak plan: rozwiązaniem wszelkich problemów mają być DLC.

Crystal Dynamics opracowało okazałą pozycję wykorzystującą znanych herosów, jednak pomimo obiecujących początków, Marvel’s Avengers napotkało na nieprzewidziane trudności. Gra zebrała oceny na poziomie 68%, wciąż nie zwróciły się koszty jej stworzenia i rozbudowanej kampanii promocyjnej. Co więcej, systematycznie pojawiają się informacje o coraz mniejszej liczbie użytkowników logujących się na serwerach.

Square Enix doskonale zdaje sobie sprawę, że mierzy się z ogromnym wyzwaniem. Marvel’s Avengers miało osiągnąć sukces od premiery, dzięki czemu systematycznie otrzymywałoby nową zawartość rozwijaną latami. Obecnie przyszedł czas na zmianę planów – Yosuke Matsuda (prezes Square Enix) potwierdził, że chce „nadrobić powolną, początkową sprzedaż, oferując wiele dodatkowych treści” w drugiej połowie roku finansowego, który zakończy się 31 marca 2021 roku.

Rozwiązaniem wszelkich bolączek mają być DLC – jak wspominaliśmy na naszym portalu, w plikach gry znajduje się ponad 20 postaci Marvela, a deweloperzy podkreślali wielokrotnie, że pracują nad masą atrakcji. 

„W trzecim kwartale mamy jeszcze do zamortyzowania pewną kwotę kosztów rozwoju, ale chcemy ją odzyskać poprzez dalszy wzrost sprzedaży". - powiedział Matsuda.

Czy zaplanowane działania przyniosą korzyść i produkcja osadzona w superbohaterskim uniwersum ponownie powróci do łask graczy? Nie wiadomo. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że Square Enix wyciągnie wnioski z nieudanych rozwiązań wprowadzonych w Marvel's Avengers, a nowe rozszerzenia będą odpowiednio wypromowane, dzięki czemu na serwerach zagoszczą użytkownicy.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/11/26/marvels-avengers-bad-sales-recovery-plan/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix