Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2020 15:44
Black Widow Marvel's Avengers
1310V

Marvel's Avengers z dużymi problemami. Gra wciąż nie notuje zysków

Crystal Dynamics ma spore problemy z Marvel's Avengers. Gra trafiła na pierwsze promocje, można ją kupić w dobrej cenie, systematycznie pojawiają się promocje na edycję kolekcjonerską, ale nawet w tej sytuacji – tytuł wciąż nie wygenerował odpowiednich pieniędzy, by zwrócić duży koszt rozwoju produkcji.

O problemach Marvel's Avengers wspominaliśmy na początku miesiąca, gdy pojawiły się informacje dotyczące sprzedaży gry, a jednocześnie napływały kolejne fatalne szczegóły związane z liczbą graczy na serwerach.

Teraz redakcja IGN przybliża kłopoty Marvel's Avengers – według najnowszych danych wyprodukowanie produkcji kosztowało około 100 mln dolarów i aktualnie grze udało się zarobić około 67 mln dolarów. W rezultacie choć tytuł znajduje się na rynku już od kilku miesięcy, to jednak wciąż produkcja Crystal Dynamics nie notuje zysków.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że fatalne wyniki są częściowo związane z działaniami marketingowymi. Square Enix chciało nadrobić słabą kampanię reklamową gry, która nie mogła prezentować odpowiedniego poziomu przez pandemię, więc przed samym debiutem zdecydowano się wydać sporo pieniędzy na promocję produkcji. Jak się jednak okazuje, tytuł nie osiągnął oczekiwanych rezultatów.

Źródło: https://www.ign.com/articles/marvels-avengers-hasnt-recouped-its-development-costs-yet?sf133264535=1

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix