Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2020 20:03
marvels avengers grafika z okładki
5715V

Marvel’s Avengers straciło 96% graczy na Steam w 2 miesiące. Gra wkrótce będzie niegrywalna

Crystal Dynamics mierzy się z dużym problemem. Już wkrótce Marvel’s Avengers na Steam będzie niegrywalne z powodu bardzo małej liczby graczy, którzy logują się na serwerach. Według najnowszych statystyk – tytuł w dwa miesiące zanotował wielki spadek zainteresowania na platformie Valve.

Marvel’s Avengers zanotowało dobry start, ale nawet w tej sytuacji Square Enix nie uchroniło się w ostatnim kwartale od gigantycznych strat. Gra Crystal Dynamics miała zarabiać znacznie więcej, ale wiele na to wskazuje, że deweloperzy i wydawca stoją przed jeszcze większym problemem.

Według najnowszych danych, Marvel’s Avengers w sierpniu nie znalazło się już w TOP 40 najchętniej ogrywanych gier na Steam i produkcja straciła 96% wszystkich graczy. We wspomnianym miesiącu na serwery zalogowało się zaledwie 29 000 zainteresowanych.

Fatalna sytuacja się pogłębia, ponieważ najnowsze statystyki Githyp potwierdzają, że w miniony weekend Marvel’s Avengers włączyło zaledwie 1196 graczy... W listopadzie średnia liczba sympatyków superbohaterów na serwerach Steam wynosi zaledwie 752.

Nie znamy dokładnych danych z PlayStation 4 i Xboksa One, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, to Marvel’s Avengers będzie jedną z największych porażek z segmentu AAA przemijającej generacji.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/11/marvels-avengers-steam-player-count/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix