Iza Łęcka Iza Łęcka 25.11.2020 13:46
Halo Infinite a dostępność Xboksa Series X
1246V

Xbox Series X będzie łatwiejszy do kupienia w czasie premiery Halo Infinite. Spencer jest zadowolony ze zmiany

Spore grono sympatyków Xboksa, którzy posiadają już Xboksy Series X|S, oczekuje na premierę Halo Infinite. Phil Spencer jest jednak spokojny – nowa premiera gry przypadnie na czas, kiedy next-geny Microsoftu będą bardziej dostępne w sklepach.

Nie tylko entuzjaści Halo, ale i fani marki Xbox czekali na premierę Halo Infinite zaplanowaną na debiut Xboksa Series X|S, dlatego też decyzja o przełożeniu zaplanowanego startu odbiła się szerokim echem wśród graczy. Jedni chwalili postępowanie zespołu, mając w pamięci wcześniejszą prezentację produkcji, inni krytykowali, mówiąc o braku oczekiwanych, gorących tytułów na uruchomienie next-gena.

Obecnie wiemy, że Halo Infinite jest „mniej więcej ukończone”. W ostatnim wywiadzie z Philem Spencerem temat gry nie mógł zostać pominięty. Mówiąc o nowej przygodzie stworzonej przez 343 Industries, przedstawiciel Xboksa wspomniał o ciężkiej decyzji, jaka zapadła w sierpniu – premiera Halo ma dla całego systemu Xboksa ogromne znaczenie:

"Chcieliśmy Halo na starcie. Myśleliśmy, że będzie to dla nas, jako Xboksa, prawdziwy, kultowy moment".

Argumentując jednak zmianę, Spencer podkreślił, że gracze otrzymają znacznie lepszy tytuł – co więcej, Halo Infinite zadebiutuje w czasie, gdy Xboksy Series X|S będzie można znacznie łatwiej kupić:

"Na dłuższą metę myślę, że otrzymamy lepsze Halo, które zadebiutuje w dobrym momencie, kiedy to ludzie będą mogli dostać konsolę. Czuję się z tym dobrze. Myślę, że w dniu debiutu gra będzie lepsza".

Niestety, szef marki Xbox nie określił dokładnie, kiedy możemy spodziewać się premiery Halo Infinite – dodał on jednak, że cieszy się na przyszłe pozycje Xbox Game Studios, które zmierzają na rynek. Jesteście ciekawi co Amerykanin otwarcie powiedział w kwestii "wojen konsolowych"? Sprawdźcie jego ostatnią wypowiedź dotyczącą tej głośnej kwestii.

Źródło: https://www.dualshockers.com/phil-spencer-halo-infinite-launch-xbox-series-x/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite microsoft phil spencer