Iza Łęcka Iza Łęcka 25.11.2020 08:18
Phil Spencer wojny konsolowe
1870V

Microsoft: konsolowe wojny to „jedna z najgorszych rzeczy w naszej branży”

Gracze chętnie rywalizują, wychwalając swoją ulubioną platformę na tle poczynań konkurencji, jednak nie wszyscy są zdania, że konsolowe wojny mają sens. Do kwestii trybalizmu w branży gier odniósł się Phil Spencer, który zdecydowanie określił, że podziały nie powinny mieć miejsca, a wszyscy twórcy i gracze powinni podążać w jednym kierunku.

Kto obserwuje branżę gier ten wie, że do rywalizacji między fanami konkretnych marek dochodzi od bardzo dawna – nie wszyscy są jednak zdania, że „konsolowe wojny” mają sens. W temacie podziałów w branży wypowiedział się Phil Spencer, który nie ukrywa, że jego zdaniem jest to „jedna z najgorszych rzeczy”. Przedstawiciel Microsoftu nie postrzega Sony czy Nintendo jako największego wroga Xboksa: 

„Jesteśmy w biznesie rozrywkowym. Największym konkurentem jakiego mamy, jest niechęć wobec produktów, usług i gry, które tworzymy”.

W trakcie rozmowy z dziennikarzem The Verge Amerykanin nie ukrywał, że toksyczna lojalność wobec marki jest jego zdaniem obrzydliwa. Co więcej, nie jest on przekonany, czy Microsoft powinien „patrzeć jak inni ponoszą porażki”, by mógł mówić o osiągnięciu sukcesu. To właśnie podział w branży jest dla Spencera jedyną kwestią, która mogłaby mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji o zmianie pracy.

Przedstawiciel Xboksa nie zamierza wypowiadać się negatywnie o konkurencyjnych produktach, gdyż w jego opinii działania tego typu na dłuższą metę nie mają sensu. Zamiast tego preferuje on skupić się na pozytywnych aspektach grania, takich jak chociażby cross-play, dzięki któremu wszyscy gracze będą mogli wspólnie cieszyć się rozrywką.

„Ale jest taka część [branży - przyp. red.], która po prostu nienawidzi produktów innych twórców. Człowieku, to jest po prostu tak odrażające dla mnie... Dla mnie, to jedna z najgorszych rzeczy w naszej branży”.

W trakcie rozmowy Phil Spencer skomentował również kwestię opóźnienia w produkcji Xboksów Series X|S oraz zdradził niechęć pracowników Microsoftu do koncepcji przygotowania dwóch konsol.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/24/21612620/phil-spencer-console-wars-tribalism-xbox-playstation-ps5-sony-microsoft

Tagi: Microsoft phil spencer playstation 5 ps5 Xbox Xbox Series X xsx