Iza Łęcka Iza Łęcka 02.11.2020 09:43
Halo Infinite
1288V

Halo Infinite zostało „mniej więcej ukończone”. Twórcy mają zajmować się kwestiami technicznymi

Microsoft oraz 343 Industries nie prezentują szczegółów dotyczących premiery Halo Infinite, ale według jednego z informatorów, zawartość do nowej opowieści Master Chiefa została już niemal w całości opracowana. Obecnie uwaga deweloperów ma się skupiać na aspektach technicznych.

Przełożenie premiery Halo Infinite jest dla Microsoftu problematyczne, gdyż wielu sympatyków marki Xbox z niecierpliwością oczekiwało gry na premierę Xboksa Series X|S. Już jakiś czas temu wspominaliśmy o trudnościach w składzie 343 Industries, jednak opisywane zmiany w zespole prawdopodobnie nie mają wpływu na tempo prac i ewentualne kolejne przełożenie premiery.

O nowej odsłonie Halo wypowiedział się Klobrille, informator zaznajomiony z planami Microsoftu, który wspomniał, że prace nad tytułem zostały niemal zakończone, a deweloperzy mogą skupić się na aspektach technicznych.

Określenie "skupienia się na aspektach technicznych" brzmi dość enigmatycznie, jednak wiemy, że opracowanie samej zawartości jest jednym z wielu etapów projektu. W późniejszym czasie studia odpowiednio dopracowują poszczególne lokacje, dbają o wypolerowanie miejscówek, pracują nad pozbyciem się znaczących błędów czy zajmują się optymalizacją. Halo jest IP, które posiada spore grono fanów, nie powinien więc dziwić fakt, że oczekiwania względem Halo Infinite są ogromne, a zespół musi dopracować niemal wszystkie aspekty produkcji.

Pamiętajmy, że już jakiś czas temu 343 Industries skomentowało plotki dotyczące kolejnego przełożenia premiery Halo, a nieustannie mówi się o koncepcji podzielenia Halo Infinite na dwie części – kampania oraz tryb sieciowy mogą zadebiutować w innych terminach.

Źródło: Twitter: klobrille

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft