Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 21:17
FIFA 21 Real Madryt ulepszona wersja
1402V

FIFA 21 na PC nie otrzyma ulepszeń z PS5 i XSX|S, ponieważ gra nie działałaby na słabszych komputerach

Electronic Arts ujawniło dzisiaj szereg ulepszeń przygotowanych dla FIFA 21, które już na początku przyszłego miesiąca sprawdzą posiadacze nowych konsol. Na takie atrakcje nie mogą jednak liczyć gracze na PC, ponieważ EA nie udostępni aktualizacji na komputerach osobistych.

Electronic Arts odsłoniło dzisiaj karty związane z next-genową aktualizacją do FIFA 21. Tytuł zadziała na nowych konsolach oferując nowości w rozgrywce, grafice oraz deweloperzy wykorzystali możliwości kontrolera DualSense. Fani mogą liczyć na wiele interesujących ulepszeń, ale takie atrakcje będą zarezerwowane wyłącznie dla klientów PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Wielu graczy miało nadzieję, że ulepszenia zostaną zaoferowane również na PC, ale studio potwierdziło złą wiadomość. FIFA 21 w tej wersji nie otrzyma ulepszeń, ponieważ piłka nożna od EA Sports nie działałaby na słabszych komputerach – studio sprawdziło, z jakich urządzeń korzystają gracze na PC i nawet w przypadku „minimalnych ustawień” ich sprzęty nie poradziłyby sobie z nową wersją gry.

W rezultacie FIFA 21 na PS5 i XSX|S będzie wersją „5 generacji”, a na PS4, XOne i PC otrzymamy „4 generację”. Pewnie w przyszłości firma zdecyduje się na zapewnienie graczom z komputerów osobistych lepszych wrażeń, ale przynajmniej aktualnie – nie było to możliwe.

Sprawdźcie naszą recenzję i poradnik do FIFA 21.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-24-ea-says-fifa-21-on-pc-wont-get-the-ps5-and-xbox-series-x-features-to-keep-the-minimum-specs-down

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21