Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 15:17
FIFA 21 PS5 i XSX|S
2439V

FIFA 21 prezentuje „next-genową jakość”. EA potwierdza ulepszenia na PS5 i Xbox Series X|S

Electronic Arts właśnie zaprezentowało zwiastun next-genowej odsłony FIFA 21. Gracze już w grudniu pobiorą aktualizację, dzięki której sprawdzą nową jakość rozgrywki. EA potwierdziło także zmiany i wykorzystanie możliwości kontrolera DualSense.

Od 4 grudnia na rynku pojawi się FIFA 21 przygotowana z myślą o PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Posiadacze produkcji z poprzedniej generacji pobiorą bezpłatną aktualizację – nowa wersja zostanie udostępniona za darmo wszystkim klientom.

Na blogu PlayStation pojawiły się informacje dotyczące „next-genowej rozgrywki” i gracze mogą liczyć na nową jakość gry dzięki kontrolerowi DualSense. Teraz wibracje pada dokładnie określą, którą nogą strzeliliśmy (w zależności od tej sytuacji będzie reagował inny grip), a nawet poczujemy inne wibracje podczas wykonywania różnych akcji.

Adaptacyjne triggery zostaną wykorzystane, by przedstawić zmęczenie piłkarzy – im zawodnik będzie miał gorsze chwile na boisku, tym my będziemy musieli użyć więcej siły, by wcisnąć przycisk. Na PlayStation 5 skorzystamy także z Kart Aktywności, dzięki którym bezpośrednio z systemu wskoczymy do ulubionego trybu.

FIFA 21 Real Madryt

Electronic Arts zapowiada także zupełnie nową oprawę – „next-genowa grafika” zaprezentuje nam zupełnie odświeżonych piłkarzy i poprawione stadiony. Twórcy zadbali o system oświetlenie LiveLight Rendering, który tworzy „ultra-realistyczne środowisko piłkarskie”. W grze została wykorzystana także technologia zginania mięśni i włosków na bazie pasm – wszystko ma wyglądać znacznie lepiej.

W FIFA 21 na już aktualnej generacji otrzymamy także nową kamerę – GameCam została „zainspirowana wyglądem i wrażeniami z transmisji meczów piłki nożnej na najwyższym poziomie i ma duże znaczenie dla gry”. EA obiecuje także znacznie lepszą atmosferę, dzięki której wszyscy mają poczuć boiskowe emocje.

Zmienia się także sama rozgrywka – W FIFA 21 na PS5 i XSX|S otrzymamy dopracowane animacje, które nie były możliwe do przygotowania na starszych konsolach.

„Responsive Multi-Touch Animations przenosi ruch piłkarza na kolejny poziom realizmu, poprawiając jakość wizualną i reakcję połączonych ze sobą animacji na piłce, dając Ci większą zwinność i kontrolę nad piłką niż kiedykolwiek wcześniej dzięki ponad 700 nowym kombinacjom animacji.”

Piłka w FIFA 21 na PS5 i XSX|S ma również zachowywać się „jeszcze bardziej realistycznie niż w jakimkolwiek poprzednim tytule EA Sports FIFA” – w tym wypadku wykorzystano system Off-Ball Humanization.

Sprawdźcie naszą recenzję i poradnik do FIFA 21.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/11/24/fifa-21-on-ps5-first-gameplay-details/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21