The Lord of The Rings od Amazonu zadebiutuje dopiero za kilka lat. Do Sieci wyciekł harmonogram prac nad MMO

News
1265V
The Lord of The Rings od Amazonu zadebiutuje dopiero za kilka lat. Do Sieci wyciekł harmonogram prac nad MMO
Iza Łęcka | 24.11.2020, 13:35

Amazon nie tylko pracuje nad serialem w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Zlecono przygotowanie dużej gry MMO, w przypadku której nie możemy liczyć na szybką premierę. Według dostępnych informacji, do debiutu produkcji dojdzie najwcześniej za kilka lat.

Amazon nie ma szczęścia do swoich wysokobudżetowych produkcji – firma w zeszłym miesiącu zrezygnowała z dalszego rozwoju Crucible, natomiast New World zostało kolejny raz opóźnione i zgodnie z ostatnimi informacjami, zadebiutuje dopiero w 2021 roku.

Obecnie poznaliśmy szczegóły MMO w świecie The Lord of The Rings, za który ma odpowiadać studio Leyou – deweloperzy dołączają do Tencentu, przez co szczegóły licznych współprac (między innymi z Amazonem) zostały opublikowane w Sieci.

Leyou zgodziło się zapłacić ponad 8 mln dolarów, by móc stworzyć produkcję w uniwersum Władcy Pierścieni – na tyle wyceniono licencję na wykreowanie tytułu. Dzięki przedstawionym dokumentom poznaliśmy wstępny harmonogram prac: choć wciąż może dojść do opóźnień związanych z pandemią, nie ulega wątpliwości, że gra nie zadebiutuje w najbliższym czasie.

Twórcy The Lord of The Rings dopiero 11 stycznia 2021 mają przedstawić „projekt kompletnej fabuły oraz narracji”, natomiast prototyp rozgrywki ma zostać zaprezentowany w czerwcu 2021. Testy są zaplanowane na wrzesień 2022 roku lub styczeń 2023 roku, w przypadku otwartej bety.

Deweloperzy mają zapewnić kompletną zawartość i możliwość grania na PC, PlayStation 4 i Xboksie One po sześciu miesiącach od testów na komputerach osobistych, a pełna premiera będzie mieć miejsce w ciągu 12 miesięcy od bety. Co prawda w dokumentach nie ma wzmianki o PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, jednak analizując powyższy harmonogram prac, nie powinniśmy liczyć, że tytuł trafi jeszcze na PlayStation 4 i Xboksa One.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/a-heap-of-new-details-on-amazons-lord-of-the-rings-mmo-have-been-revealed/1100-6484816/

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper