Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2019 15:41
Gollum lords of the rings
2405V

The Lord of the Rings MMO powstaje. Amazon opracowuje wielką produkcję na konsole i PC

Amazon ma spore problemy ze swoim działem gier, ale firma chce nam opowiedzieć nowe historie w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Produkcja jest rozwijana we współpracy ze studiem Athlon Games.

Amazon właśnie zapowiedział prace nad nową produkcją w uniwersum Władcy Pierścieni. Sytuacja jest naprawdę interesująca, bo o Lord of the Rings MMO wiemy już od ubiegłego roku.

Powstaje nowe MMORPG na licencji Władcy Pierścieni

We wrześniu ubiegłego roku Athlon Games potwierdziło nawiązanie współpracy z Middle-earth Enterprises, na mocy której ta pierwsza firma ma opracować produkcję MMO w świecie Tolkiena. Deweloperzy zapowiedzieli, że współpracują z „dużym studiem”, które pomaga opracować grę, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy szczegóły.

Amazon Game Studios pracuje nad Lord of the Rings MMO, które trafi na PC oraz konsole (nowa generacja?) i zostanie wydany w modelu biznesowym free-2-play. Akcja została umiejscowiona na długo przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni.

Amazon i Leyou (firma-matka Athlon Games) potwierdziły, że gra nie będzie powiązana z nadciągającym serialem w uniwersum Władcy Pierścieni. Aktualnie nie poznaliśmy szczegółów dotyczących premiery.

Więcej o The Lord of The Rings:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/7/10/20688736/amazon-game-studios-lord-of-the-rings-mmo-athlon-games-leyou-free-to-play-tolkien

Tagi: Amazon Amazon Game Studios Athlon Games Leyou the lord of the rings