Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.10.2020 12:30
Crucible porzucone przed twórców
765V

Crucible całkowicie pogrzebane. Twórcy porzucają problematyczną grę

Po burzliwym starcie i problematycznym rozwoju ciekawy projekt od Amazon Game Studios, Crucible, zostanie niedługo całkowicie wyłączony. Gra nie sprostała oczekiwaniom fanów. 

Crucible od Amazon Game Studios od samego początku zmaga się ze sporymi problemami. Darmowa gra zadebiutowała w maju tego roku, a zaledwie miesiąc później została wycofana z rynku. Wtedy też twórcy zdecydowali się powrócić do fazy beta, aby odpowiednio dopracować produkt, który spotkał się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony graczy oraz recenzentów. 

Niestety wiele wskazuje na to, że nie było już czego ratować. Jak poinformowali twórcy z Relentless Studios, opinie, które napływały do nich w ostatnim czasie, skłoniły do zaprzestania dalszych prac nad Crucible. Ekipa przekazała, że jest bardzo wdzięczna niezwykle zaangażowanej społeczności i wszyscy doceniają to, jak bardzo gracze angażowali się w rozwój oraz wszystkie zachodzące zmiany. 

W ciągu następnych kilku tygodni będzie miał miejsce ostatni playtest i wspólne świętowanie, zarówno w grze, jak i na Discordzie. Serwery będą dostępne dla niestandardowych gier do południa 9 listopada 2020 r. Twórcy oferują oczywiście całkowity zwrot pieniędzy - a jeśli Wy także inwestowaliście w elementy gry, koniecznie przejdźcie w to miejsce.

Zespół poinformował, że zostaną teraz przeniesieni do prac nad New World oraz przy innych nadchodzących projektach spod bandery Amazona. Pozostaje życzyć im wszystkiego dobrego i więcej szczęścia przy następnych tytułach. 

Źródło: https://www.playcrucible.com/en-us/news/articles/final-crucible-developer-update?

Tagi: Amazon Game Studios Crucible Relentless Studios