Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2020 19:32
Warframe
756V

Sony nie kupiło twórców Warframe i Gears Tactics. Tencent rozpoczął oficjalne rozmowy

Leyou Technologies nie zostanie przejęte przez Sony, który nie dorzuci do swojego SIE Worldwide Studios twórców Warframe i Gears Tactics. To Tencent potwierdził rozpoczęcie oficjalnych rozmów, po których holding zostanie najpewniej przejęty przez Chińczyków.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się wiadomość, według której Sony dołączyło do walki o Leyou Technologies. Nazwa holdingu z Hongkongu nie jest znana każdemu graczowi, ale jest to firma zarządzająca kilkoma znanymi studiami – między innymi Digital Extremes (Warframe) oraz Splash Damage (Gears Tactics).

Już rano informowaliśmy, że Leyou Technologies zawiesiło swoje działanie na giełdzie i poinformowało o możliwym przejęciu, a następnie Tencent potwierdził ważną wiadomość. Chińczycy zamierzają sprywatyzować Leyou za ponad 1 mld dolarów.

Tencent ma pod sobą już ponad 800 firm i według wartości rynkowej to jedna z największych korpoarcji na świecie (680 mld dolarów). To właśnie Chińczycy są właścicielem między innymi Riot Games (twórcy League of Legends) oraz posiadają 40% udziałów w Epic Games. Tencent zainwestował także w Activision Blizzard, Ubisoft, PUBG Corporation Bluehole, Sumo Group, PlatinumGames i Marvelous Inc. To prawdziwy gigant.

Ostatnio informowaliśmy o LightSpeed LA – to nowe studio Tencentu z USA, które opracowuje wielką, next-genową produkcję w otwartym świecie. Szefem zespołu został Steve Martin, weteran Rockstar, który piastował funkcje kierownicze podczas tworzenia Grand Theft Auto 5 i Red Dead Redemption 2.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/tencent-not-sony-is-leading-the-race-to-buy-the-owner-of-warframe-and-gears-tactics-studios/

Tagi: Digital Extremes Leyou Leyou Technologies Splash Damage Tencent