Star Wars Jedi: Upadły zakon okazało się wielkim sukcesem. Tylko Call of Duty osiągnęło lepszy wynik w USA

News
2294V
Star Wars Jedi: Upadły zakon okazało się wielkim sukcesem. Tylko Call of Duty osiągnęło lepszy wynik w USA
Wojciech Gruszczyk | 16.11.2020, 18:50

Nikogo nie powinny dziwić informacje dotyczące kolejnego projektu Respawn Entertainment. Twórcy podobno jeszcze przed zakończeniem pracy nad Star Wars Jedi: Upadły zakon, rozpoczęli już pierwsze kroki, by przygotować kontynuację i najnowsze szczegóły sprzedaży pozwalają zrozumieć decyzję Electronic Arts. Gra okazała się wielkim sukcesem.

Star Wars Jedi: Upadły zakon trafił na rynek w zeszłym roku i produkcja od tego czasu została rozbudowana o między innymi dużą aktualizację, a w ostatnim czasie gra trafiła do EA Play (Xbox Game Pass). Electronic Arts już w maju wspominało, że tytuł zapoczątkował „nową markę”, ale dopiero ostatnie wyniki z USA pokazują skalę sukcesu gry.

Produkcja Respawn Entertainment jest drugą najlepiej sprzedającą się grą w ostatnich 12 miesiącach na terenie Stanów Zjednoczonych – jedynie Call of Duty: Modern Warfare osiągnął lepszy rezultat.

Nie otrzymaliśmy konkretnej liczby, ale Star Wars Jedi: Upadły zakon pobiło takie pozycje jak The Last of Us 2, Animal Crossing: New Horizons czy też Ghost of Tsushima. Oczywiście każda z wymienionych pozycji jest dostępna ekskluzywnie na jednej platformie, a EA nie ograniczało dystrybucji, ale mimo wszystko trzeba mieć świadomość, że pozycja osiągnęła wyśmienity wynik.

Trzeba w tej sytuacji zauważyć – Respawn Entertainment odnosi sukces za sukcesem i włodarze Electronic Arts mogą sobie gratulować, że kilka lat temu udało się im przejąć studio.

Źródło: https://wccftech.com/star-wars-jedi-fallen-order-second-best-selling-us/

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper