Iza Łęcka Iza Łęcka 13.11.2020 11:38
Xbox Series X konsola Microsoftu
1933V

Niektóre Xboksy Series X mają problem z napędem. Microsoft chce jak najszybciej pomóc

Gracze z wielu krajów już doświadczają nowej generacji, jednak jak to czasami bywa – niektórych egzemplarzy konsol dosięgają pewne usterki. Poszczególne jednostki Xboksa Series X mają problemy z napędem. Microsoft dostrzegł sprawę i stara się pomóc.

Premiera next-genów Microsoftu stała się faktem: choć nie poznamy dokładnych wyników sprzedaży, Phil Spencer potwierdził rekordowe zainteresowanie urządzeniami. Podczas każdej produkcji sprzętów na masową skalę zawsze pojawiają się egzemplarze, u których, pomimo wcześniejszej kontroli jakości, zaistnieją problemy – nie inaczej jest w przypadku Xboksa Series X. choć dymiąca się konsola to podobno spreparowany materiał, to jednak część graczy potwierdza problem z napędem.

Niektóre Xboksy Series X nie odczytują płyt lub podczas uruchomienia napędu wydają bardzo nietypowe, głośne dźwięki. Microsoft szybko zareagował: zaprasza graczy do kontaktu i na specjalną podstronę, gdzie po zgłoszeniu usterki, będzie można jak najszybciej uzyskać pomoc.

By nieco uspokoić sytuację, gigant z Redmond podkreślił, że wszystkie egzemplarze konsol przechodzą rygorystyczne testy, jednak pomimo ich pozytywnego przejścia, mogą pojawić się nieprzewidziane niedogodności. Trzeba jednak dodać, że opisywane problemy Xboksów Series X nie są powszechnie zgłaszane.

Źródło: https://www.polygon.com/platform/amp/2020/11/11/21560233/xbox-series-x-disk-drive-sounds-inserting-game-issues-microsoft

Tagi: problemy xbox Xbox Series X