Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2020 10:42
Tajny agent z Call Of Duty: Black Ops Cold War
3365V

Call Of Duty: Black Ops Cold War bez przewagi żadnej z platform, ale na PS5 poczujemy każdy strzał

Już w najbliższy piątek na rynku zadebiutuje Call Of Duty: Black Ops Cold War, które od premiery będzie dostępne na konsolach dwóch generacji oraz na PC. Deweloperzy stanęli przed wyzwaniem dostosowania gry na każdym urządzeniu, jednak to na PlayStation 5 mamy otrzymać najlepsze wrażenia.

Sony kontynuuje współpracę z Activision oraz zespołami wydawcy, by zapewnić użytkownikom PS4 i PS5 jak najlepsze wrażenia. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszej odsłony strzelanki: w Call Of Duty: Black Ops Cold War pojawi się między innymi możliwość szybszego rozwijania broni czy też wykorzystania dwóch dodatkowych slotów z wyposażeniem.

Pomimo wskazanych udogodnień, podczas wywiadu z dziennikarzem Gamespotu, Tony Flame (główny projektant gry) podkreślił, że najważniejszym zadaniem dla całego zespołu było zapewnienie wszystkim graczom takich samych wrażeń na nowej generacji, niezależnie od wybranej platformy:

„Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku następnej generacji musieliśmy się upewnić, że ludziom zaoferujemy rzetelne doświadczenie, bez względu na to, na jakiej platformie się znajdują. Więc grafika będzie ładniejsza, tak jak na PC. Jeśli masz lepszą kartę graficzną, będzie ona działać w wyższej rozdzielczości, może obsługiwać większą liczbę klatek na sekundę. Tym razem jednak zwracamy szczególną uwagę na to, żeby w grze cross-platformowej nie było problemów z balansem za sprawą jakiegoś konkretnego ustawienia; każde ustawienie dostępne na jednej platformie, które mogłoby dać przewagę w grze, jest również dostępne na innej, jak na przykład FOV.”

Na PlayStation 5, Xboksach Series X|S oraz PC twórcy planują osiągnąć podobne wrażenia, które nie zapewnią przewagi, jednak to na PS5 wykorzystamy adaptacyjne triggery – to dzięki nim odczuwanie każdej z broni będzie zróżnicowane:

„Kontroler DualSense jest niesamowity. Ma nowe haptyczne wibracje, więc kiedy pociągasz za spust, wibruje za każdym razem, kiedy broń wystrzela, jest tam mały silnik, który za każdym razem działa. Trigger odznacza się czułością, którą doświadczylibyśmy w prawdziwej broni. Wszystko to zostało dostrojone w grze dla każdej broni z osobna.”

Fakt, że kolejni deweloperzy chcą wykorzystywać kontroler DualSense (przeczytajcie naszą recenzję) niezwykle cieszy - tym bardziej jeżeli mówimy o grze third-party. Implementacja nowych funkcji może pozytywnie wpłynąć na doświadczanie rozgrywki.

Źródło: https://gamingbolt.com/call-of-duty-black-ops-cold-war-gets-more-details-on-ps5-and-xbox-series-x-s-versions

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops - Cold War Treyarch / Raven Software