Call of Duty: Black Ops Cold War jako gra pay-2-win przez PlayStation Advantage? Gracze krytykują współpracę

News
2951V
Call of Duty: Black Ops Cold War jako gra pay-2-win przez PlayStation Advantage? Gracze krytykują współpracę
Iza Łęcka | 09.11.2020, 08:53

Relacja Activision i Sony wpłynie na wszystkich graczy goszczących na serwerach. Zdaniem wielu fanów marki Call of Duty, ostatnie działania dobitnie wskazują, że Call of Duty: Black Ops Cold War staje się grą pay-2-win, a decyzje wydawcy są antykonsumenckie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia wielu graczy z zadowoleniem patrzyło na najnowsze PlayStation Advantage, dzięki któremu na PlayStation 4 i PlayStation 5 czeka na nich kilka bonusów – między innymi dwa sloty na wyposażenie.

Na ostatnie decyzje wydawcy nieprzychylnie spoglądają jednak oddani sympatycy marki Call of Duty, którzy otwarcie krytykują Activision – ich zdaniem problemem nie są wyłącznie wspomniane miejsca na zestawy, a entuzjaści PlayStation znacznie szybciej będą mogli ulepszać swoich żołnierzy oraz bronie, co negatywnie wpłynie na balans rozgrywki.

„W zasadzie oznacza to tylko, że twoje pieniądze są mniej warte na Xboksie/PC, co jest gównianym uczuciem.”

„W zeszłym roku, ekskluzywny tryb gry był wystarczająco kiepski, ale nie zmieniał rozgrywki.”

„Teraz, przyznając dwa dodatkowe miejsca w klasie TYLKO dla graczy PlayStation, dodatkowe pomijanie poziomów, dodatkową broń XP, a także ekskluzywne wydarzenia Double XP - TYLKO dla PLAYSTATION [Activision- przyp. red.] przekracza linię.”

„Nie ma żadnego kompromisu, cross-play jest przyznany, w tym momencie jest to po prostu przeciw konsumentom i jeśli było to konsekwencja ekskluzywnego transakcji pomiędzy PlayStation a Activision, to powinni się wstydzić.”

„Call of Duty: Black Ops Cold War zmienia się w grę „graj na PlayStation, by wygrać”.”

„Stary, nawet ja korzystam ps4 i myślę, że to kompletne świństwo. Moi przyjaciele nie będą w stanie rozwijać się tak szybko jak ja i nie będą w stanie nadążyć, co jest nie fair.”

„To wykracza poza ekskluzywność konsoli. To jest przewaga konsoli.”

Takich komentarzy można znaleźć w Sieci coraz więcej, co nie bez powodu jest reakcją na przywileje jednej grupy: gracze na PS4 i PS5 będą mogli zdobyć 5 dodatkowych poziomów po kupieniu Battle Passa, otrzymają 25% XP do broni podczas rozgrywki z innymi graczami PlayStation, a raz w miesiącu odbędzie się 24-godzinne wydarzenie Double XP dostępne tylko dla entuzjastów PlayStation. W dodatku Sony ponownie zagwarantowało swoim użytkownikom roczny dostęp do ekskluzywnego trybu.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-07-call-of-duty-black-ops-cold-war-accused-of-becoming-a-play-on-playstation-to-win-game-after-latest-sony-exclusives-revealed

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper