Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2020 16:24
Call of Duty Black Ops Cold War - art okładka
1649V

Call of Duty: Black Ops Cold War zajmuje 187,9GB na Xboksie Series X. Gracze mogą zmniejszyć rozmiar gry

Potwierdziły się plotki dotyczące wielkiego rozmiaru Call of Duty: Black Ops Cold War. Twórcy pozwalają zmniejszyć rozmiar produkcji, ale jeśli będziecie chcieli pobrać całą pozycję, to musicie przygotować sporo wolnej przestrzeni na konsolach nowej generacji.

Nie potwierdziły się plotki, według których Call of Duty: Black Ops - Cold War zajmie „minimum 285GB” na PlayStation 5, ale też nie możemy powiedzieć, by deweloperzy podali ostateczny rozmiar gry. Tytuł to pierwsza gra z nowej generacji, która już od premiery zajmie więcej niż 180GB.

Jeden z graczy dorwał się już do Call of Duty: Black Ops Cold War i potwierdza ważny szczegół: pełna instalacja zajmuje 187,9GB. Trzeba na pewno zaznaczyć, że gracze mogą instalować opcjonalne elementy i przykładowo tekstury HD i ray tracing zajmują 50GB.

Jeśli będziecie chcieli zapoznać się z samą kampanią oraz trybem zombie, to pobierzecie „zaledwie” 60GB. Twórcy w przypadku Xboksów Series X|S (pewnie też PlayStation 5) pozwalają dowolnie wybierać poszczególne elementy gry, więc zainteresowani mogą zainstalować wyłącznie tryb sieciowy i dorzucić do niego odpowiednie efekty – eliminując z gry przykładowo fabułę. Mam nadzieję, że taka opcja pojawi się w wielu nowych tytułach.

Sprawdźcie nasze wrażenia z Call of Duty: Black Ops Cold War.

Źródło: Twitter: GameLeaksRumors

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops - Cold War Treyarch / Raven Software