Gry z PS5 działają z DualShockiem 4 przez Remote Play. Sony nie zablokowało funkcji

News
1400V
Gry z PS5 działają z DualShockiem 4 przez Remote Play. Sony nie zablokowało funkcji
Wojciech Gruszczyk | 10.11.2020, 14:30

Sony oficjalnie nie pozwala grać na DualShocku 4 w gry z PlayStation 5, ale sytuację można obejść. Potrzebny jest tylko PlayStation 4 i podłączenie do tej samej Sieci. Sony nie zablokowało możliwości ogrywania produkcji dzięki Remote Play.

Już wczoraj informowałem naszą społeczność o pojawieniu się PS5 Remote Play w systemie PS4. Nie wszyscy gracze zamierzają korzystać z tej funkcji, ale jak się okazuje – to właśnie ona potwierdziła, że produkcje z PlayStation 5 także można ogrywać za pomocą DualShocka 4. Zainteresowani nie mogą w tej sytuacji liczyć na pełne wrażenia (kontroler nie posiada funkcji DualSense), ale oczywiście istnieje taka opcja.

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że w tej sytuacji gracze nie mogą liczyć na podłączenie DualSense do PlayStation 4 i ogrywanie produkcji z next-genowymi wrażeniami: takie atrakcje zostały zarezerwowane wyłącznie dla PS5.

Można w zasadzie żałować, że Sony nie pozwala na łatwe podłączenie DualShocka 4 do PlayStation 5, by móc skorzystać z kontrolera przynajmniej jako drugi gracz – nawet na premierę pojawia się Sackboy: Wielka Przygoda, która stawia na kooperację, ale fani PlayStation muszą od początku dokupić drugi DualSense, by móc cieszyć się zabawą na jednej kanapie.

Sprawdźcie naszą recenzję DualSense oraz opinię o PlayStation 5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/video-ps4s-ps5-remote-play-lets-you-play-next-gen-games-with-a-dualshock/

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych