Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2020 14:27
PS5 z prostym dzieleniem się cyfrowymi grami.
6304V

PS5 z prostym dzieleniem się cyfrowymi grami. Sony ułatwia proces

Sony najwidoczniej nie zamierza zmienić zasad dzielenia się grami na PlayStation 5, a nawet korporacja postanowiła ułatwić cały proces. Teraz w opcjach znajdziemy funkcję, dzięki której włączymy możliwość oferowania swoich tytułów innym graczom.

Sony na przestrzeni dwóch generacji zmieniało system dzielenia się cyfrowymi grami ze znajomymi lub rodziną, ale najwidoczniej w przypadku PlayStation 5 – system zostanie nawet ułatwiony. Firma zadbała o opcję, dzięki której możemy włączyć udostępnianie produkcji i rozgrywkę offline.

Szczerze mówiąc – widziałem tę funkcję, ale aktualnie trudno ją przetestować, ponieważ liczba posiadaczy PS5 jest ograniczona, więc pojawia się problem z włączeniem gry z jednego konta na dwóch urządzeniach. Dobrze jednak, że opcja się pojawiła w samym systemie PlayStation 5.

Kilka szczegółów podaje redakcja Polygon, która potwierdza, że gracze mogą pobrać gry z konta znajomego i grać normalnie na swoim PSN ID. Klienci PS5 mają otrzymać możliwość dzielenia biblioteki z jedną osobą. Krótki materiał prezentujący opcję (jednak bez całego połączenia – pewnie ze względu na ograniczenia) możecie zobaczyć poniżej.

Sprawdźcie naszą recenzję PS5 oraz najnowszą reklamę Sony.

Źródło: https://www.polygon.com/ps5/21551239/ps5-game-sharing-console-family-offline-play-playstation-5

Tagi: playstation 5 PS5 Sony