Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 07:38
Demons Souls PS5
1898V

Demon's Souls posiada ponad 180 filmów pomocniczych. Twórcy wykorzystają nową funkcję PS5

Na premierę PS5 nie zabraknie wymagającego Demon's Souls - co ciekawe, Bluepoint Games wykorzystało nową funkcję konsoli Sony i w wielu wymagających momentach zaoferuje graczom podpowiedzi. Sympatycy gatunku soulslike skorzystają z ponad 180 porad ułatwiających pozbycie się niebezpiecznych przeciwników.

Demon's Souls (PS5) to jedna z najlepiej zapowiadających się gier na premierę nowej generacji Sony. Japoński producent przygotował wymagający tytuł, którego poziom trudności w pierwowzorze wielokrotnie doprowadzał graczy do frustracji. By jednak produkcja stała się nieco bardziej przystępna, Bluepoint Games wykorzysta nową funkcję PS5 i zaoferuje stosowne podpowiedzi.

Według redakcji The Washington Post, deweloperzy Demon's Souls przygotowali ponad 180 filmów pomocniczych, które będziemy mogli wykorzystać podczas rozgrywki – zgodnie ze słowami przedstawiciela Sony, materiały mają na celu „usunięcie barier w rozgrywce” i pozwolą wszystkim entuzjastom konsolowej rozgrywki doświadczać gry. Bluepoint Games stworzyło materiały, które zostały zintegrowane z nowym systemem PlayStation 5 – bez wychodzenia z rozgrywki znajdziemy podpowiedzi i uzyskamy niezbędne informacje o kolejnych wrogach.

Gavin Moore, zewnętrzny dyrektor kreatywny ds. rozwoju PlayStation Worldwide Studios, potwierdził również, że sama rozgrywka będzie nieco łatwiejsza i bardziej przystępna, gdyż nowy Demon's Souls wykorzysta unikalne funkcje DualSense, między innymi haptyczne wibracje, dzięki którym gracze „poczują uderzenie metalu o metal”. W trakcie walki doświadczymy wykonania idealnego parowania i łatwo domyślimy się, które uderzenie było właściwe, co ułatwi wykonanie analogicznej akcji. Dzięki kontrolerowi wyczujemy odbijanie ataków, „dzięki czemu gra stanie się lepsza, trochę łatwiejsza”.

Pracownik Sony potwierdził, że Demon's Souls na PS5 wyeliminuje największy problem gry – jego zdaniem tytuł z PS3 był frustrujący przez długie ekrany wczytywania po śmierci, tymczasem obecnie wrócimy do walki bez zbędnych opóźnień.

Sprawdźcie również najnowszy gameplay z Demon's Souls, a także zerknijcie na porównanie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/demons-souls-will-have-over-180-help-videos-available-through-ps5s-new-activities-feature/

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment