Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2020 03:35
Demon's Souls PS5
4755V

Demon's Souls na nowej rozgrywce. Gra z PS5 wygląda fantastycznie

Na dobry początek nowej generacji Sony zaproponuje graczom Demon's Souls i najnowszy materiał z gry prezentuje kapitalnie wyglądające lokacje oraz potężnych przeciwników. Tytuł skłoni wielu do nowej generacji.

Nowa wersja Demon's Souls została zaprezentowana przez Sony kilka miesięcy temu, ale już pierwsze sygnały pozwalały sądzić, że Japończycy zapewnią produkcję na premierę nowej generacji. Teraz możemy mieć pewność, że gracze, którzy wybiorą PlayStation 5, będą mogli zapoznać się z najnowszym tytułem Bluepoint Games.

Redakcja Polygon otrzymała wcześniejszy dostęp do produkcji i potwierdza ważne szczegóły – choć tytuł został w pełni odświeżony, to jednak pozostaje wierny oryginalnej rozgrywce i poziomowi trudności. Gavin Moore, dyrektor kreatywny tytułu, potwierdził, że jego studio od lat myślało o pracy nad Demon's Souls. Twórcy jednak obawiali się podejść do tej pozycji – dopiero pełne odświeżenie Shadow of the Colossus sprawiło, że deweloperzy podjęli wyzwanie.

Demon's Souls (PS5) na PlayStation 5 otrzyma dwa tryby: Cinematic Mode (4K + 30FPS) oraz Performance Mode (dynamiczne 4K + 60FPS). Studio zadbało także o Photo Mode i możliwość włączania filtrów – jeden pozwoli zmienić grafikę na klasyczną.

Studio potwierdziło również, że 6th Archstone nie został dodany do nowej wersji. Twórcy zachowali World Tendency, ale teraz wszystko zostanie lepiej zaprezentowane (przygotowano lepsze UI) – zespół usunął kilka męczących bugów, ale niektóre „memowe” zostały zachowane. Nagrano nowe dialogi, ale twórcom udało się zebrać część starej obsady.

„Tak długo, jak rdzeń pozostaje, a my jesteśmy wierni oryginalnej wizji, wtedy czujemy się komfortowo dodając rzeczy do gry. W ten sposób podchodzimy do tego. To jest nasz etos.”

Bluepoint Games wyeliminowało także problem z długim wyczekiwaniem po śmierci (na PS3 mogło to trwać nawet 3 minuty), a deweloperzy wykorzystali także haptyczne wibracje, by zapewnić odpowiednie doświadczenie – teraz poczujemy, gdy przykładowo metal uderzy o metal.

W grze pojawi się także nowy system rollowania (w ośmiu kierunkach), a twórcy zajęli się nawet odświeżeniem niektórych modeli – po tym jak otrzymali informacje zwrotne od fanów.

I jak Wam się podoba? Warto zaznaczyć, że Sony wciąż nie potwierdziło plotek o wersji na PS4.

Źródło: YouTube.com
https://www.polygon.com/interviews/2020/10/29/21539158/demons-souls-ps5-remake-changes-sixth-archstone-world-tendency

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment