Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2020 07:34
Demon's Souls PS5 vs PS3
2369V

Demon's Souls z PS5 i PS3. Porównanie pokazuje ogromną pracę wykonaną przez Bluepoint Games

Sony zaprezentowało wczoraj odrestaurowane wydanie Demon's Souls, co poskutkowało pojawieniem się kolejnego porównania potwierdzającego ogrom zmian wprowadzonych przez Bluepoint Games. Na materiale zobaczycie lokacje oraz przeciwników z PS3 zestawionych z ich nowymi prezentacjami, jakie poznamy na PS5.

Fani gier From Software od dawna czekali chociażby na prosty port Demon's Souls z PS3 na PS4, tymczasem Sony zatrudniło Bluepoint Games do opracowania pełnego odświeżenia gry. Wczoraj deweloperzy po raz kolejny udowodnili, że zajęli się pełnym odświeżeniem produkcji, dbając o wizję pierwotnych autorów. W tytule pojawi się nowa zawartość, a przyglądając się materiałom łatwo dostrzeżemy intrygujące zmiany, które w ostatecznym rozrachunku wpłyną na poczucie świeżości.

Na najnowszym porównaniu Demon's Souls z PS5 i PS3 nie tylko zostały zestawione podobne sceny, ale autor wskazał wprowadzone różnice. Dla przykładu Armor Spider nie zieje teraz ogniem, a wylewa na podłoże ciecz, która następnie ulega podpaleniu. Całkowitej poprawie uległa geometria obiektów, dopracowane zostały wszelkie detale, w tym oświetlenie czy tekstury lokacji, a animacje przedstawiające NCP-ów (ich atak, upadki) prezentują nową jakość.

Niemal na każdym kroku twórcy nowego Demon's Souls (PS5) będą zaskakiwać graczy, jednak jak zostanie to przyjęte przez recenzentów dowiemy się dopiero w pierwszej połowie listopada. Opinie dotyczące produkcji soulslike pojawią się jeszcze przed amerykańską premierą PS5.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/demons_souls_ps5_vs_ps3_gameplay_comparison_shows_great_upgrade

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment