Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2020 15:28
xbox game studios
1330V

Xbox otrzyma więcej gier single-player. Szef marki chce tworzyć więcej tytułów dla pojedynczego gracza

Szef Xboksa - Phil Spencer - oznajmił, że nie chce, aby jego abonament był kojarzony jedynie z produkcjami multiplayer. Chciałby, aby jego zespoły first-party robiły więcej gier single-player.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Xbox Game Pass może pojawić się na PlayStation 5 i Nintendo Switch, bowiem sam szef Xboksa wyraził, iż jest otwarty na dyskusje z innymi firmami nt. abonamentu. Dodatkowo, Xbox Game Studios ma być ciągle rozbudowywane, a Phil Spencer wyjaśnił, dlaczego ich produkcje są wydawane zawsze na dwie platformy. To jednak nie koniec interesujących wiadomości dotyczących obozu "zielonych".

Szef Xboksa wyjawił w rozmowie z portalem GameInformer, iż bardzo chciałby, aby studia first-party pracowały nad większą ilością gier skierowanych dla pojedynczego gracza. Sporo osób postrzega Xbox Game Pass jako subskrypcję umożliwiającą dostęp do wielu nowych pozycji nastawionych na multiplayer, co chce zmienić Spencer twierdząc, że Microsoft nie ma w planach tworzenia multum tytułów typu gra-usługa. Dodał nawet, iż nigdy nie chciałby, aby do oferty subskrypcji wpadła produkcja przypominająca swoją formułą np. World of Warcraft:

Ostatnią rzeczą, której chcę w Game Pass, to gra, w którą wszyscy grają non stop, tak jak np. w przypadku World of Warcraft.

Deweloper powiedział, że jedyne, co chciałby zmienić w swojej inicjatywie Xbox Game Studios, to większy zapał twórców do tworzenia pozycji single-player:

Chciałbym zobaczyć więcej gier jednoosobowych od naszych studiów, ponieważ z biegiem czasu staliśmy się firma przede wszystkim nastawioną na gry wieloosobowe.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/10/27/phil-spencer-xbox-first-party-single-player/

Tagi: ps5 xbox Xbox Game Studios xsx