Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 19:15
Xbox Series S
2175V

Xbox Series S „nie ogranicza potencjału” nowej generacji. Twórcy Vigor chwalą sprzęt Microsoftu

Do premiery nowej generacji Microsoftu zostało już zaledwie 20 dni, ale wciąż pojawiają się głosy, według których przygotowanie Xboksa Series S to był błąd. Innego zdania są twórcy Vigor, którzy potwierdzają, że sprzęt nie jest problemem dla nowej generacji.

Microsoft zdecydował się na interesujący ruch, ponieważ firma zaoferuje najmocniejszego next-gena oraz najmniejszego Xboksa. Obie konsole dzielą bibliotekę z Xboksem One i już kilka tygodni temu pojawiły się głosy, według których Xbox Series S będzie dużym problemem dla deweloperów.

Innego zdania są Petr Kolář i David Kolečkář z Bohemia Interactive, którzy potwierdzają, że w tym przypadku najważniejszy jest CPU, a jak wiadomo Microsoft zapewnił niemal identyczne procesory:

„Ważną rzeczą jest to, że procesor nie został osłabiony, więc Seria S nie będzie ograniczać potencjału lub funkcji gier. Seria S nie powinna mieć żadnych problemów z tymi samymi grami w niższych rozdzielczościach. Mogą pojawić się dostosowane efekty graficzne.”

Już ostatnio w tym temacie wypowiedział się również Phil Spencer, który uważa, że to właśnie Xbox Series S ma największe szanse na osiągnięcie sukcesu na przestrzeni całej generacji. Szef marki Xbox zdaje sobie sprawę, że urządzenie wymaga od deweloperów dodatkowej pracy, ale identyczną sytuację widzimy na PC.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-s-will-not-limit-the-potential-of-next-gen-games-vigor-dev

Tagi: Microsoft Vigor Xbox Xbox Series S