Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2020 19:45
Xbox Series X S
1172V

„Xbox Series S ma rozszerzyć rynek”. Phil Spencer komentuje rywalizację z Sony i wspomina o tańszym next-genie

Szef marki Xbox jest przekonany, że Xbox Series S w dłuższej perspektywie okaże się dużym hitem. Phil Spencer wierzy w siłę swojej małej platformy, która ma osiągnąć lepsze wyniki od Xboksa Series X.

Microsoft rozpocznie nową generację z dwoma konsolami: „najmocniejszym next-genem” i „najmniejszym Xboksem”. Korporacja pierwszy raz zdecydowała się na taki ruch, ale najwidoczniej firma już od początku myśli o długodystansowej rywalizacji z konkurencją.

Phil Spencer podczas rozmowy z Kotaku nie ukrywał, że Microsoft w okresie świątecznym sprzeda wszystkie przygotowane urządzenia, ale jego korporacja oraz Sony mają jeden problem – produkcja sprzętu. To właśnie możliwość dostarczenia odpowiedniej liczby urządzeń wpłynie na udział w rynku:

„Myślę, że sprzedamy każdy egzemplarz, który uda się nam dostarczyć. Sądzę, że popyt po prostu przewyższy podaż zamówień przedpremierowych. Dla nas i PlayStation, łańcuch dostaw produkcyjnych będzie dyktował udział [w rynku] bardziej niż cokolwiek innego.

Szef marki Xbox nie ukrywa, że jego zdaniem najważniejsza będzie cena konsol – i to właśnie z tego powodu Xbox Series S ma osiągnąć lepsze wyniki od swojego mocniejszego brata:

„Patrząc na całą generację, nasze oczekiwania są takie, że cena będzie naprawdę ważna i zobaczysz, że Seria S będzie się lepiej sprzedawać.”

Dziennikarz poruszył również temat potencjalnych problemów z wydajnością Xboksa Series S. Jego zdaniem twórcy muszą wykonać odpowiednią pracę i ponownie porównał sytuację do rynku PC, gdzie znajduje się wiele komputerów o różnej konfiguracji:

„Nie martwię się [o osiągi Xboksa Series S – red.]. Sądzę, że mamy na to dowody i tak jak już powiedzieliśmy – na komputerach PC można dostać absolutnie zadziwiająco wyglądające gry na świetnym sprzęcie i mieć te gry skalowane do możliwości urządzeń. Ale trzeba wykonać odpowiednią pracę. Nie ma co do tego wątpliwości. To jest fakt, bo masz teraz dwie specyfikacje wydajnościowe, nie zamierzam tu stać, czy też próbować gadki PR-owej i mówić, że dwie różne specyfikacje są takie same jak jedna. Tak nie jest. Robimy to, bo chcemy rozszerzyć rynek”

Sprawdźcie również opinię Spencera na temat gier Bethesdy oraz zerknijcie na listę ponad 50 tytułów w programie Smart Delivery.

Źródło: https://kotaku.com/xbox-boss-phil-spencer-on-series-x-launch-halo-infinit-1845392984

Tagi: Microsoft phil spener playstation 5 PS5 xbox series s Xbox Series X